• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 12 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024
10

جنایت فجیع داعش علیه اسرا/ عملیات “سپر دمشق” آغاز شد/ بمباران جلسه محرمانه دیرالزور/ زنگ خطر در عرسال

  • کد خبر : 19623
  • 08 شهریور 1393 - 8:16

یگان موشکی، توپخانه و نیروی هوایی ارتش سوریه منطقه را وجب به وجب هدف موشک باران و گلوله باران قرار دادند، به نحوی که فقط در عرض ۵ دقیقه پس از انهدام ساختمان ارتش توسط تروریستها، بیش از ۱۰۰ موشک به مناطق مختلف جوبر اصابت کرده است… برای مخاطبان به روز تحولات سوریه از شش […]

یگان موشکی، توپخانه و نیروی هوایی ارتش سوریه منطقه را وجب به وجب هدف موشک باران و گلوله باران قرار دادند، به نحوی که فقط در عرض ۵ دقیقه پس از انهدام ساختمان ارتش توسط تروریستها، بیش از ۱۰۰ موشک به مناطق مختلف جوبر اصابت کرده است…

برای مخاطبان به روز تحولات سوریه از شش جبهه متفاوت گزارش‌هایی رسیده است که مطالعه آنها را به علاقمندان “تحولات در صحنه” سوریه توصیه می‌کنیم. تحولات میدانی جبهه حاشیه شهر «دمشق»، تحولات میدانی جبهه «حمص»، تحولات جبهه «دیرالزور»، تحولات میدانی جبهه «قنیطره»، تحولات میدانی جبهه «رقه»، تحولات جبهه «درعا» رئوس گزارش امروز را تشکیل می دهد. با ما همراه باشید.

این گزارش حاوی تصاویری است که شاید مناسب برخی افراد نباشد.
تحولات میدانی جبهه حاشیه شهر «دمشق»
به موازات اجرای روند مذاکرات آتش بس میان ارتش سوریه و گروههای مسلح در منطقه “جوبر” صبح امروز گروه تروریستی “ارتش اسلام” به فرماندهی زهران علوش اقدام به انهدام دو ساختمان پنج طبقه  متعلق به ارتش سوریه در منطقه “خماسیه” از طریق یک تونل مملو از مواد منفجره کردند.
به گفته منابع رسانه ای در اثر این انفجار دو ساختمان ویران شدند. هنوز آماری از تلفات ارتش سوریه در این واقعه منتشر نشده است.
عملیات
عملیات
در واکنش به این جنایت تروریستها، ارتش سوریه از ساعت ۱۲ ظهر، از زمین و آسمان به مواضع تروریستهای تکفیری در جوبر حمله ور شد.
به گزارش منابع رسانه ای نزدیک به تروریستهای تکفیری در منطقه، یگان موشکی، توپخانه و نیروی هوایی ارتش سوریه منطقه را وجب به وجب هدف موشک باران و گلوله باران قرار دادند، به نحوی که فقط در عرض ۵ دقیقه پس از انهدام ساختمان ارتش توسط تروریستها، بیش از ۱۰۰ موشک به مناطق مختلف جوبر اصابت کرده است.
این منابع افزودند که بمب افکنهای ارتش سوریه از ظهر تا عصر بیش از ۲۰ مرتبه اهدافی را در جوبر بمباران سنگین کرده اند.
همزمان نیروی زمینی ارتش سوریه از سه محور به سمت داخل محله جوبر پیشروی را آغاز کردند. بنابر اعلام ستاد فرماندهی ارتش سوریه عملیات امروز با نام “سپر دمشق” و با هدف تامین امنیت شهر دمشق تا پاکسازی کامل جوبر از لوث وجود تروریستهای تکفیری لانه کرده در جوبر ادامه خواهد داشت. اما در این مسیر وجود شهرکی از تونلهای زیر زمینی و کانالها که از سوی تروریستها برای تردد، ذخیره سلاح و مهمات، انهدام خیابانها و ساختمانهای تجمع نیروهای ارتش سوریه، ساخت بیمارستانها و استراحتگاه های میدانی تعبیه شده است کار پیشروی را برای نیروی زمینی ارتش بسیار سخت و زمان بر خواهد کرد. درگیریها میان دو طرف با شدت هر چه تمام تر در جریان است.
تروریستهای تکفیری مستقر در جوبر در پاسخ به عملیات ارتش سوریه اقدام به پرتاب چند گلوله خمپاره به منطقه “جرمانا”- که ساکنان آن اکثرا از شهروندان مسیحی و به شدت طرفدار نظام سوریه هستند کردند- که منجر به مجروحیت تعدادی از ساکنین و وقوع خسارات مالی به منطقه شد.
عملیات
عملیات
تحولات میدانی جبهه «حمص»
در گیریها میان نیروهای ارتش سوریه و تروریستهای مسلح در جبهه حاشیه شمالی حمص در جریان است. ارتش سوریه موفق شد در درگیریهای امروز یکی از برجسته ترین فرماندهان گروههای تروریستی تکفیری در این منطقه را به هلاکت برساند.
“عمار مصطفی بکور معروف به ابواسامه” فرمانده تیپ عمر ابن خطاب (وابسته به گروه تروریستی “احفاد الرسول”) امروز در اثر درگیریها در اطراف منطقه حوله استان حمص به همراه ۱۵ نفر از همراهانش به هلاکت رسیدند.
عملیات
“عمار مصطفی بکور معروف به ابواسامه” فرمانده تیپ عمر ابن خطاب در درگیریهای امروز به هلاکت رسید.
 در درگیری‌های نیروهای ارتش سوریه با تروریستهای تکفیری ارتش آزاد در شهرک “ام شرشوح” واقع در حاشیه شهر حمص یکی از مراکز استقرار عناصر این گروه به طور کامل منهدم گردید.
تحولات جبهه «دیرالزور»
روز گذشته جنگنده های ارتش سوریه  محل جلسه محرمانه فرماندهان ارشد گروه تروریستی داعش در شهر “موحسن” از توابع استان دیرالزور را شناسایی و هدف شدیدترین بمباران قرار دادند که منجر به انهدام کامل آن و هلاکت بیش از ۵۵ نفر از فرماندهان ارشد و میدانی این گروه شد.
در میان کشته های این بمباران دقیق، “ابوانس تونسی امیر داعش در سوریه”، سکر احمد معروف به ابونضال (سرهنگ فراری ارتش سوریه و فرمانده سابق گروه تروریستی ارتش آزاد  که سه هفته پیش با داعش بیعت و به سمت فرمانده نظامی این گروه در استان دیرالزور و فرمانده اتاق عملیات داعش در حمله به فرودگاه نظامی دیرالزور سوریه منصوب شده بود)، سرهنگ عبدالرحمن (از افسران فراری ارتش سوریه) و یوسف ازمیر امیر داعش در استان دیرالزور شناسایی شده اند.
در این حمله که با موشکهای هوا به زمین هدایت دقیق انجام شد همچنین تعداد ۱۴ دستگاه خودروی زرهی مجهز به دوشکا و موشک انداز متعلق به داعش نیز به طور کامل منهدم گردید.
عملیات
عملیات
سکر احمد، سرهنگ فراری ارتش سوریه و فرمانده نظامی داعش در استان دیر الزور
که در حمله هوایی امروز به هلاکت رسید.
تحولات میدانی جبهه «قنیطره»
سازمان ملل متحد پنجشنبه ۶ شهریور طی بیانیه ای اعلام کرد که گروه تروریستی جبهه النصره، دست کم ۴۳ تن از حافظان صلح سازمان ملل متحد را در بلندی های جولان، ربوده است.
دفتر رسانه ای سازمان ملل متحد در این بیانیه اعلام کرد: این نیروهای حافظ صلح در پی تشدید درگیریها میان ارتش سوریه با تروریستهای تکفیری النصره به اسارت عناصر جبهه النصره در آمده اند و تا کنون از سرنوشت آنها هیج اخباری منتشر نشده است.
روز چهارشنبه گروه تروریستی جبهه النصره (شاخه القاعده در سوریه) به همراه شماری دیگر از گروه های تروریستی تکفیری در عملیاتی با نام “وعده حق”، گذرگاه قنیطره در بلندی های جولان را به تصرف خود در آوردند.
سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه در این باره گزارش داد: تروریستهای تکفیری جبهه النصره و گروههای هم پیمان آن، گذرگاه قنیطره حد فاصل خاک سوریه با بلندی های جولان اشغالی را پس از درگیری های شدید با نیروهای ارتش و دفاع وطنی سوریه، به تصرف خود در آوردند.
نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد در بلندی های جولان از زمان آغاز شورشهای تروریستی در سوریه، با کمبود نیروی رزمی روبرو هستند.
 برخی از کشورها در پی بحرانی شدن اوضاع امنیتی، نیروهای خود را از منطقه خارج کردند. اتریش سال گذشته نیروهایشان را که شمار آن ها به ۳۷۷ نفر می رسد، به کشورشان باز گرداند. کانادا، کرواسی و ژاپن نیز اقدام مشابهی انجام دادند.
عملیات
بازپس گیری روستای “جباه” در استان قنیطره توسط ارتش سوریه
منابع رسانه ای و میدانی از قنیطره، خبر از تشدید درگیریها میان نیروهای ارتش سوریه با تروریستهای جبهه النصره که از روز گذشته بر مرز سوریه با فلسطین اشغالی مسلط شدند داده اند.
پیگیریهای خبرنگار مشرق نشان می دهد که یک روز پس تصرف گذرگاه مرزی سوریه با فلسطین اشغالی توسط ائتلاف گروههای تروریستی تکفیری به رهبری گروه جبهه النصره،  ارتش سوریه در یک عملیات سریع، منطقه “جباه” را باز پس گرفته و برای کنترل دیگر مناطق درگیری های سنگینی با تروریست ها دارد. توپخانه ارتش سوریه نیز اقدام به گلوله باران مواضع تروریستها در نزدیکی گذرگاه مرزی کرده است.

رژیم اسرائیل: دوگلوله خمپاره به اراضی ما اصابت کرد!
روزنامه تایمز اسراییل به نقل از منابعی در ارتش این رژیم مدعی اصابت دو گلوله خمپاره به اراضی فلسطین اشغالی شد.
وزارت جنگ اسراییل هم اعلام کرد در مورد انگیزه و منشا پرتاب این خمپاره ها تحقیقاتی را آغاز کرده است.
عملیات
تحولات میدانی جبهه «رقه»
جنایت فجیع داعش علیه اسرای ارتش سوریه
گروه تروریستی داعش روز گذشته ۱۲۰ نفر از نیروهای ارتشی مدافع فرودگاه نظامی طبقه واقع در استان رقه سوریه را اعدام کردند.
 عملیات
به گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه (وابسته به مخالفان دولت) این گروه در ۲۴ ساعت اخیر و در دو مرحله این افراد را در بیابانهای اطراف منطقه “الحمرات”به دو شیوه ذبح و تیر باران اعدام کرده است. در ویدیوهایی که از این اقدام داعش منتشر شده اسرای ارتش سوریه فرودگاه نظامی طبقه به صورت برهنه به سوی قتلگاه برده می شوند.
عملیات
همزمان نیروی هوایی ارتش سوریه اردوگاه آموزش تروریستهای داعش در منطقه “عکیرشی” را بمباران کردند که از تلفات و خسارات این حمله آماری منتشر نشده است.
هلال احمر قطر: پزشک ما در درگیری های فرودگاه طبقه کشته شد!
سازمان هلال احمر کشور قطر با صدور بیانیه ای خبر هلاکت یکی از کارکنانش را در اثر درگیریها در فرودگاه نظامی طبقه در سوریه اعلام کرد.
عملیات
تحولات جبهه «درعا»
فعال رسانه ای طرفدار تروریستهای تکفیری در سوریه یکی از فرماندهان ارشد گروههای تروریستی را ترور کرد.
 “قیس قطاعنه معروف به ابواسلام” فرمانده “تیپ عمری” وابسته به گروه تروریستی “جبهه انقلابیون سوریه”، روز گذشته پیرو اختلافات شخصی  با یکی از فعالان رسانه ای جریان معارضان مسلح دولت سوریه با نام “قیصر حبیب”با وی درگیر شده و در تیراندازی دو طرف به سوی یکدیگر، قیس قطاعنه در اثر اصابت ۳ گلوله کلت کمری به شدت زخمی شده و در یکی از بیمارستانهای امان پایتخت اردن به هلاکت می رسد.

وی فرمانده گروه تروریستی “تیپ عمری” و  از افسران جدا شده از ارتش سوریه با درجه سروانی بود که در سال ۲۰۱۱ و در بدو شورش های تروریستی در این کشور از ارتش فرار کرد و به مخالفان دولت پیوست.
وی در سال ۲۰۱۲  اقدام به تاسیس گروه تروریستی “تیپ عمری” کرده و منشأ جنایات و خیانتهای فراوانی علیه مردم و  ارتش سوریه شد. نامبرده در اکثر عملیاتهای نظامی علیه مراکز ارتش سوریه در شهر درعا و مناطق حاشیه ای آن مانند حمله به زندان درعا، اشغال منطقه تل جموع حضور فعال داشته است.
عملیات
لازم به ذکر است که تیپ عمری از گروههای وابسته به گروه تروریستی “جبهه انقلابیون سوریه” است که در استان درعا و حاشیه استان قنیطره فعالیت دارد.
عملیات
قیس قطاعنه فرمانده گروه تروریستی “عمری”
بنابر گزارش مرکز حقوق بشر سوریه در تیر اندازی متقابل همراهان “قطاعنه”، قیصر حبیب نیز به هلاکت رسید. قیس قطاعنه اهل و ساکن منطقه “لجاه” در شرق درعا بود.
عملیات
عملیات
قیصر حبیب فعال رسانه ای گروه تروریستی “جبهه انقلابیون سوریه” که دیروز در درگیری با فرمانده تیپ عمری هلاک شد.
درگیریها در جبهه عرسال لبنان
با گذشت یک هفته از اعلام خروج تروریستهای داعش و النصره از شهرک لبنانی عرسال واقع در نزدیکی مرز با سوریه (منطقه القلمون)، بحران امنیتی در این منطقه و مناطق مجاور آن روز بروز تشدید می شود.
در جدید ترین تحول میدانی روز گذشته یک دستگاه خودروی نظامی ارتش لبنان در جرود عرسال حین گشت زنی مرزی به کمین گروهی از تروریستهای گروه داعش افتادند که در نتیجه درگیری میان طرفین یک نیروی ارتش لبنان شهید و سه نفر دیگر به شدت زخمی شدند.
یگان توپخانه ارتش لبنان برای بیرون آوردن زخمی ها از مهلکه کمین، اقدام به گلوله باران منطقه کرده و با اعزام واحدهای زرهی موفق به تخلیه نظامیان گیر افتاده در کمین شد. در این درگیریها یک خودروی زرهی تروریستهای داعش که به سلاح ضدهوایی مجهز بود منهدم و سرنشینانش به هلاکت رسیدند.
گروه داعش نیز در واکنش به این موضوع با انتشار تصاویری از ذبح یکی از ۲۰ گروگان ارتش لبنان (دردرگیری های هفته گذشته میان دو طرف) به نام  گروهبان”علی السید” خبر داد.
عملیات
عملیات
شهید گروهبان علی السید عضو ارتش لبنان که روز گذشته به دست تروریست های خون آشام داعش ذبح شد.
لازم به ذکر است که گروه داعش هفته گذشته با حمله به شهرک مرزی عرسال لبنان به مراکز ارتش و ایستگاه پلیس این شهرک حمله کرد و نظامیان موجود در آن را ربود. چند روز پیش رسانه های این گروه ویدیویی از اعترافات این افسران ارتش و پلیس لبنان منتشر کردند و طی آن از مردم لبنان خواستند به حزب الله برای خروج از سوریه و ترک مبارزه با تروریسم تکفیری در سوریه فشار وارد کنند.
عملیات

مشرق

لینک کوتاه : http://www.nabzesahar.ir/?p=19623

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.