امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۳:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

از پخش کارت و دفترچه یادداشت تا وعده های انتخاباتی کاندیداها

انتخابات که هنوز در مرحله تائید صلاحیت های کاندیداها است ولی فعالیت کاندیداها در قالب برگزاری جلسات شبانه از چند وقت پیش شروع شده است. به گزارش نبض سحر،  در حوزه انتخابیه ابهر و خرمدره و سلطانیه هم فضای انتخاباتی در حال گرم تر شدن است  به طوری که برخی از کاندیداها با پخش کارت […]

انتخابات که هنوز در مرحله تائید صلاحیت های کاندیداها است ولی فعالیت کاندیداها در قالب برگزاری جلسات شبانه از چند وقت پیش شروع شده است.

به گزارش نبض سحر،  در حوزه انتخابیه ابهر و خرمدره و سلطانیه هم فضای انتخاباتی در حال گرم تر شدن است  به طوری که برخی از کاندیداها با پخش کارت ویزیت و دفترچه یادداشت با نام کاندیدای مورد نظر در سطح شهر مشغول به فعالیت هستند و جلسات شبانه کاندیداها هم که در حال برگزاری است.

شنیده ها حاکی از این دارد که برخی از کاندیداها وعده های می دهند که دور از واقعیت است به طوری که امام جمعه خرمدره هم در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته به کاندیداها سفارش کرد که مطالب واقعی را بیان کنند و هم به شخصیت خود احترام قائل شوند و هم به شخصیت مردم  و آن مطالبی را که امکان پذیر نیست را بیان نکنند.

فعالیت کاندیداها و طرفدارانشان در فضای مجازی هم رونق خاص خود را دارد به طوری که بیشتر کاندیداها دارای کانال و گروه های مخصوص به خود هستند و مشغول به معرفی و انعکاس اخبار و تصاویر کاندیدای مورد نظر خود هستند و گاها هم مشاهده می شود که با تخریب دیگر کاندیداها درصدد جذب مخاطبین هستند.

در همین شبکه های اجتماعی به ویژه تلگرام برخی از کاندیداها با منتسب دادن خود به برخی از افراد و نماینده های سابق و منتشر کردن تصاویر خود با چهره های معروف درصدد جذب مخاطب هستند.

برخی از وعده های انتخاباتی از قبیل ایجاد اشتغال و رفع بیکاری ، چهار بانده کردن مسیر های مواصلاتی در حوزه انتخابیه  است که در کل با هر شیوه تبلیغی می خواهند در این عرصه پر شور و نشاط فعالیت کنند.

امید این را داریم که همه کاندیداها انتخاباتی در چارچوب قانون و مقررات فعالیت  کنند و از تخریب هم دیگر بپرهیزند و اخلاق انتخاباتی را سرلوحه کارهای خودشان قرار دهند و رهبری معظم انقلاب در تمام انتخابات ضمن هشدار نسبت به پرهیز از بداخلاقی‌های انتخاباتی در عین حال رقابت‌های سالم انتخاباتی را برای مردم دارای “فایده و نفع” نیز دانسته‌ و فرموده‌اند: «از همه‌ مردم از همه‌ قشرها در این مسئولیت بزرگ شرکت کنند و در این میدان رقابت که یک عرصه‌ رقابت مثبت است – رقابت انتخاباتی، جزء رقابت‌های مثبت و دارای فایده و نفع است برای مردم؛ میدان رقابت انتخاباتی است – … از بداخلاقی‌های انتخاباتی باید به شدت پرهیز کنند؛ بدگویی کردن، اهانت کردن، تهمت زدن، برای عزیز کردن خود و یا نامزد مورد نظر خود، دیگران را و رقبا را در چشم مردم خوار کردن، اینها راه‌ها و روش‌های صحیح و اسلامی نیست. رقابت باید باشد؛ رقابت مثبت و پرشور، اما با رعایت موازین اخلاقی.»(۱) و مردم با آگاهی و تحقیقات لازم فردی اصلح و کارامد را برای نمایندگی مجلس انتخاب کنند.

انتهای پیام/نویسنده : حمداله مرادی

۱٫بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مردم شهرستان ابرکوه‌ استان یزد ۱۳۸۶/۱۰/۱۵

برچسب‌ها

دیدگاه بینندگان
ارسال دیدگاه