امروز : جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/01/18 - 11:28 ذخیره فایل ارسال به دوستان

آشنائی با ابوالفضل شاهمرادی شهید ۱۷ ساله خرمدره ای+عکس

شهید ابوالفضل شاهمرادی از شهدای شهرستان خرمدره است که در سن ۱۷ سالگی به فیض شهادت نائل آمد. به گزارش نبض سحر، شهید بزرگوار ابوالفضل شاهمرادی فرزند “اله وردی” در سال ۱۳۴۹ در یک خانواده مذهبی در خرمدره دیده به جهان گشود و در کنار مادر مومن و پدری دلسوز و زحمت کش رشد نمود. […]

شهید ابوالفضل شاهمرادی از شهدای شهرستان خرمدره است که در سن ۱۷ سالگی به فیض شهادت نائل آمد.

به گزارش نبض سحر، شهید بزرگوار ابوالفضل شاهمرادی فرزند “اله وردی” در سال ۱۳۴۹ در یک خانواده مذهبی در خرمدره دیده به جهان گشود و در کنار مادر مومن و پدری دلسوز و زحمت کش رشد نمود.

بعد از اتمام تحصیلات ابتدائی به مدرسه راهنمائی رفت و تا کلاس اول راهنمائی درس خوانده و  همزمان با شروع جنگ تحمیلی درس را رها می کند و فعالیت خود را در بسیج شروع نموده و در سال ۱۳۶۵ بدون اطلاع خانواده به جبهه اعزام می شود که به دلیل کمی سن و مجروحیت به نزد خانواده برمی گردد.

بعد از گذشت چند ماه در سال ۶۶ دفترچه آماده به خدمت گرفت و به عنوان پاسدار وظیفه به جبهه اعزام شد ، این شهبد از شور و شوق زیادی برای  شهادت داشت و علاقه مند به انقلاب و امام (ره) داشت، وی  با وجود اینکه می دانست جبهه شهادت دارد و اسارت اما آگاهانه و داوطلبانه و با علاقه فراوان به جبهه رفت و  در تاریخ ۳۰ بهمن ۶۶ در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به آرزویش شهادت رسید .

ایرج شاهمرادی بردار این شهد والا مقام در گفت وگو با نبض سحر گفت: من در زمان شهادت برادرم ۱۸ سال داشتم و برای اولین باری که می خواست اعزام شود به قزوین به خانه یکی از اقوام رفته بود و وقتی که وی خواست مانع رفتن برادرم به جبهه شود به او  گفته بود که اگر من نروم چه کسی برود و چه کسی از این کشور دفاع کند.

پیکر پاک این شهید بعد از تشییع در گلزار شهدای خرمدره به خاک سپرده شد.

شاهمرادی۲

۲۴۵۴
انتهای پیام/

 منبع برخی از مطالب زندگی نامه از کتاب یاد شقایق ها است.

برچسب‌ها:,

دیدگاه بینندگان
 • عباس احمدی

  تاریخ : 4 - فوریه - 2016

  روحش شادیادش گرامی


  پاسخ

 • ايرج

  تاریخ : 16 - ژوئن - 2016

  روحش شاد و یادش گرامی باد


  پاسخ

 • علي داودبيگي

  تاریخ : 12 - جولای - 2016

  آرزوی صبر دارم برای خانواده این شهید معظم.روحش شاد یادش ماندگار


  پاسخ

ارسال دیدگاه