امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۹:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توجه به توسعه بخش کشاورزی از اولویت های دولت در اقتصاد مقاومتی است/تولید سالانه ۴۰ هزارتن شیر در خرم دره

فرماندار خرمدره گفت: مجتمع کشت و صنعت خرم دره در راستای اقتصاد مقاومتی به خوبی حرکت کرده است و یکی از ظرفیت های شهرستان محسوب می شود که با انجام اقدامات زیست محیطی و توسعه در بخش های مختلف از این ظرفیت بیشترین استفاده ببرد.

به گزارش نبض سحر، حجت  محمدی فرماندار شهرستان خرم دره در دیدار از  مجتمع کشت وصنعت دشت  شهرستان  ضمن تقدیرو تشکر از فعالیتها و  اقدامات انجام شده در این شرکت  ،برای توسعه این مجتمع برای کمک و مساعدت به شرکت دشت خرم دره اعلام آمادگی کرد.
وی  با تاکید بر اینکه دولت از فعالیت های بخش کشاورزی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی حمایت می کند،گفت: مجتمع کشت و صنعت خرم دره در راستای اقتصاد مقاومتی به خوبی حرکت کرده است و یکی از ظرفیت های شهرستان محسوب می شود که با انجام اقدامات زیست محیطی و توسعه در بخش های مختلف از این ظرفیت بیشترین  استفاده ببرد.
فرماندارخرم دره با بیان اینکه شهرستان از نیروهای بومی متخصص فراوان برخورداراست  گفت: باید تسهیلاتی فراهم کرد تا نیروی انسانی متخصص و بومی وجویای کار بتوانند در واحدهای صنعتی وتولیدی شهرستان جذب شوند که در این راستا لازم است صنایع موجود در شهرستان همکاری کنند.

درادامه نیز  عبدالرزاق الله مرادی مدیر عمل شرکت کشت و صنعت دشت خرم دره در ابتدای این بازدید درجلسه ای که با حضور فرماندار و در محل دفتر این شرکت برگزار شد ضمن خیر مقدم گویی ،با ارائه توضیحاتی در خصوص فعالیت ها و اهداف شرکت،گفت: مجتمع کشت و صنعت خرم دره در زمینی به وسعت حدود ۱۱۲۵ هکتار در دشت خرم دره واقع شده که در زمینه تولید انواع محصولات کشاورزی و دامپروری فعالیت دارد.

 

مدیر عمل شرکت کشت و صنعت دشت خرم دره درادامه با بیان اینکه این شرکت زیرمجموعه شرکت هلدینگ کشاورزی ودامپروری پارس بنیاد مستضعفان می است گفت: این مجموعه دارای قابلیت‌های زیادی می‌باشدکه در حال حاضر واحد دامپروری (گاوداری صنعتی شیری)با ظرفیت ۷۰۰۰ رأس(۳۷۰۰ راس مولد) و تولید سالانه ۴۰ هزار تن شیر و حدود ۱۰۰۰تن گوشت قرمز و۲۰۰۰ راس تلیسه و واحدکشاورزی نیز که شامل۷۰۰ هکتاراراضی زراعی مکانیزه (یونجه،ذرت،جو،گندم وکلزاوهمچنین۳۰۰ هکتار انواع باغات مدرن میوه مثل باغ سیب ،گلابی، زیتون، هلو،شلیل ، به و گردو است با تولید سالیانه ۳ هزارتن انواع میوه و ۱۵ هزارتن انواع محصولات زراعی شامل حدود ۱۲هزار تن ذرت علوفه ای و ۲۰ هزارتن یونجه خشک و ۱۰۰۰ تن غلات رااز دیگر فعالیت های این شرکت عنوان کرد .

وی از اهداف اصلی شرکت ،افزایش تولید شیر و تلیسه، افزایش سطح زیر کشت باغات متراکم و پربازده، ارتقاء ضریب مکانیزاسیون و سطح فناوری تولیدات دام، برون سپاری خدمات تولید، عرضه محصولات باغی ارگانیک، تولید نهال و صادرات میوه عنوان کرد.

 

 

ارسال دیدگاه