امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۸:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جام جهانی فوتبال ۴۸ تیمی شد

فدراسیون بین المللی فوتبال حضور ۴۸ تیم در رقابت های جام جهانی فوتبال را به طور رسمی تایید کرد.

جام جهانی فوتبال 48 تیمی شد  فدراسیون بین المللی فوتبال شمار تیم های حاضر در جام جهانی فوتبال را از ۳۲ تیم به ۴۸ تیم افزایش داد و به طور رسمی نیز تایید کرد که جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۶ با شرکت ۴۸ تیم برگزار خواهد شد.
بنابر اعلام اعضای نشست شورای فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) که به میزبانی شهر زوریخ سوئیس برگزار شد، از این پس جام جهانی فوتبال با حضور تیم های ملی فوتبال در ۱۶ گروه ۳ تیمی برگزار خواهد شد.
همچنین شمار بازی ها در رقابت های جام جهانی فوتبال از ۶۴ بازی به ۸۰ بازی افزایش خواهد یافت و از طرفی قرار است که رقابت های جام جهانی فوتبال در طول ۳۲ روز برگزار شود.
البته برنده جام جهانی همچنان ۷ بازی انجام خواهد داد و فیفا درباره افزایش میزان درآمد حاصل از برگزاری جام جهانی هم عنوان کرده است که هزینه ای برابر با یک میلیارد دلار به جیب خواهد زد.
با ۴۸ تیمی شدن جام جهانی فوتبال، همه بازی ها باید برنده داشته باشند و چنانچه نتیجه بازی میان دو تیم در وقت های قانونی و اضافی به تساوی بینجامد، بازی به ضربات پنالتی کشیده خواهد شد.
لازم به ذکر است که ریاست نشست شورای فیفا بر عهده جیانی اینفانتینو بود و او یکی از پشتیبانان اصلی پیشنهاد ۴۸ تیمی شدن جام جهانی فوتبال به شمار می رفت.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه