امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۱۴:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش ۹۱ درصدی آمار گردشگران خارجی در زنجان/ مستند ایران- زنجان برای نخستین بار در نوروز پخش می شود

مدیرکل میراث فر هنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از افزایش ۹۱ درصدی آمار گردشگران خارجی در زنجان خبر داد و گفت: در سال جاری بیش از ۶ هزار نفر از اماکن گردشگری استان بازدید کرده اند.

یحیی رحمتی مدیرکل میراث فر هنگی زنجان خبر داد: بیش از ۲۱۵ هزار نفر از موزه ها و آثارتاریخی استان زنجان بازدید کرده اند.افزایش 91 درصدی آمار گردشگران خارجی در زنجان/ مستند ایران- زنجان برای نخستین بار در نوروز پخش می شود

وی با بیان اینکه در این مدت ۶ هزار و ۴۰۰ گردشگر خارجی هم  از این اماکن بازدید کرده اند، افزود:  این آمار نسبت به سال قبل ۹۱ درصد افزایش دارد.

این مسئول با بیان اینکه درآمد حاصل از فروش بلیت مراجعه به اماکن تاریخی و موزه ها ۵۰۰ میلیون تومان بوده است، ادامه داد: برنامه ریزی های لازم برای افزایش گردشگران خارجی در استان انجام می شود.

مدیرکل میراث فر هنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه برنامه های نوروز با شعار نوروز امسال با خدماتی متفاوت در زنجان برگزار می شود، تصریح کرد:نقشه استان به شش زبان انگلیسی، فرانسه، روسی، آلمانی، عربی و ترکی  تهیه و توزیع می شود.

رحمتی با بیان اینکه بیش از ۴۰۰هزار نسخه اقلام تبلیغاتی  در این ایام توزیع می شود، خاطرنشان کرد: ۲هزار متر بیلبورد برای معرفی جاذبه ها در سطح استان نصب می شود.

مدیرکل میراث فر هنگی، صنایع دستی وگردشگری استان زنجان با اشاره به شناسایی یک هزار و ۷۰۰ اثر غیر منقول در استان زنجان، بیان داشت:۷۱۱ اثر ثبتی غیر منقول در استان ثبت شده است.

رحمتی خاطرنشان کرد: ثبت جهانی گنبد سلطانیه  از دیگر اموال ثبتی استان محسوب می شود.

وی با بیان اینکه مستند ایران- زنجان برای نخستین بار در نوروز ۹۶ پخش می شود، افزود: این مستند بیش از ۴۰ بار در سال آینده از شبکه ‎های مختلف سیما پخش می ‎شود.

این مسئول با بیان اینکه مستند ایران- زنجان هویت و فرهنگ استان را نشان می دهد، خاطرنشان کرد: در آغاز ساخت مستند ایران- زنجان بخشی از نگاه و توجه ما به کوچه‎ های زنجان است.

انتهای پیام/

منبع:موج رسا

ارسال دیدگاه