امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۲۳ - ۱۰:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عدم پیگیری مشکلات از سوی مدیران شهرستانی در خصوص اشتغال قابل قبول نیست

فرماندار خرم دره گفت: عدم پیگیری مشکلات از سوی مدیران شهرستانی در خصوص اشتغال قابل قبول نیست.

حجت محمدی در جلسه اشتغال شهرستان  ضمن تقدیر از حضور باشکوه مردم در انتخابات ۲۹اردیبهشت ماه، اظهار کرد: مشارکت مردم شهرستان در این دوره از انتخابات نسبت به دوره قبل ۱۵ درصد افزایش داشت.

فرماندارشهرستان خرم دره علت اصلی ورشکستگی شرکت کوکما را بی‌تدبیری و ورود کالاهای قاچاق به کشور عنوان کرد و افزود: مشکل این شرکت دامن‌گیر اکثر واحدهای تولیدی شهرستان شده است.

محمدی با بیان اینکه سند زمین‌های شهرک صنعتی خرم‌دره به علت بدهی کوکما در رهن بانک است تصریح کرد: این امر باعث بروز مشکل در صدور اسناد برای واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شده است که به همین علت بسیاری از واحدها نتوانسته‌اند از تسهیلات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استفاده کنند.

رئیس کمیته اشتغال و برنامه ریزی شهرستان خرم دره با تاکید بر اینکه باید زیرساخت‌ها فراهم باشدتا سرمایه گذاران ترغیب به سرمایه گذاری شوند، اظهار کرد :دچار روزمرگی شدن و عدم پیگیری مشکلات از سوی مدیران شهرستانی در این حوزه به هیچ وجه قابل قبول نیست.

 محمدی با تاکید بر اینکه شهرستان خرم‌دره دارای پتانسیل های بسیار بالایی در حوزه گردشگری است که توجه جدی به این ظرفیتها ایجاد اشتغال را به دنبال خواهدداشت ،یادآور شد: اداره میراث فرهنگی در این حوزه بسیار ضعیف عمل کرده است و تاکنون شاهد اقدام جدی از سوی این اداره نبودیم.

فرماندارشهرستان خرم دره برگزاری جشنواره های متعدد را از راهکارهای معرفی پتانسیل‌های گردشگری خرم‌دره عنوان کرد و افزو:  در برگزاری جشنواره ها باید به جوانان بهای بیشتری داده شود.

محمدی مهاجر پذیری را ازدلایل عمده بالا بودن نرخ بیکاری شهرستان عنوان کرد و گفت: آمار بالای شهرنشینی نیز به این معضل در شهرستان دامن زده است.

وی  از آغاز به کار مجدد شرکت چینی نور خبر داد و افزود: این شرکت به علت وجود پاره‌ای از مشکلات تعطیل شده بود که با پیگیری‌های ستاد تسهیل در آستانه افتتاح مجدد قراردارد.

فرماندار خرم دره با بیان اینکه شهرستان خرم‌دره اولین شهرستانی است که شرکت توسعه و عمران در آن راه اندازی شده است، عنوان کرد: این شرکت یک شرکت چند منظوره است که می‌تواند در بسیاری از کارهای عمرانی، اقتصادی و تجاری فعالیت کند و مردم می‌توانند با کمترین آورده در آن سهیم باشند.

در ادامه این جلسه نیز  رئیس اداره تعاون ،کارو رفاه اجتماعی شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه دولت با ایجاد کمیته تسهیل و رفع موانع تولید عزم و اراده جدی خود را برای حل مشکل بیکاری نشان داد، افزود: این ستاد در رفع مشکل واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل گام‌های خوبی برداشت که در شهرستان نیز با راه اندازی مجدد صائین خودرو و چینی نور شاهد تاثیر اقدامات این ستاد بودیم.

مرادی ، افزود: در سال ۹۶ کارگروه اشتغال در سطح ملی برنامه ریزی های خوبی برای این کمیته در نظر گرفته است که اگر برش شهرستانی داشته باشد پیگیر آن خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه طرح تکاپو مبتنی بر شناسایی شغل های مختلف هر منطقه است که می‌تواند اشتغالزایی را در پی داشته باشد، خاطر نشان کرد: این طرح در استان در دست بررسی است که تاکنون دو فصل آن به اتمام رسیده است.

انتهای پیام

ارسال دیدگاه