امروز : سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ - ۱۱:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

‌رعایت حجاب و پاکدامنی ضربه محکمی به استعمارگران می‌زند‌

نماینده ولی فقیه در استان زنجان بیداری اسلامی را عاملی برای جلوگیری از نفوذ فرهنگی دشمنان خواند و گفت: رعایت حجاب و پاکدامنی ضربه محکمی به استعمارگران می‌زند.

آیت الله علی خاتمی ‌چهارشنبه شب در تجمع مردمی صیانت از حریم خانواده که با حضور مردم، مداح اهل بیت ولی الله‌ کلامی و نماینده سپاه انصارالمهدی(عج) در امامزاده سید ابراهیم زنجان برگزار شد، اظهار داشت: فلسفه تجمع امروز ما یک ریشه تاریخی و یک ریشه اعتقادی و فرهنگی دارد.

وی با بیان اینکه ریشه تاریخی این تجمع به ۸۰ سال قبل بازمی‌گردد، افزود: حدود ۹۰ سال قبل یک توطئه استکباری انگلیسی برای اسلام‌زدایی‌در ایران شکل گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان دلیل توطئه استکبار  برای اسلام‌زدایی در جوامع اسلامی را چنین بیان کرد: استعمارگران دلیل ایستادگی در برابر سلطه خود را در دین و آموزه‌های اسلامی یافتند و با مطالعات خود دریافتند که با جنگ و قدرت نظامی به اهداف سلطه گرایانه خود نمی‌رسند.

وی با بیان اینکه آنان برای بیرون بردن اسلام از جوامع اسلامی چهار کشور را به‌عنوان پایلوت انتخاب کردند، افزود: انگلستان در این چهار کشور یعنی ایران، افغانستان، پاکستان و ترکیه زمامدارانی برای اجرای نقشه شوم خود گماشتند که رضاخان خشن‌ترین آنان را در ایران به قدرت رساندند.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه هدف استکبار از این توطئه این نبود که به مردم بگویند نماز نخوانید و مسلمان نباشید بلکه هدف آنان بیرون بردن اسلام و برکات و آثار اسلام از جامعه بود، عنوان کرد: استعمار برای اینکه اسلام در بازار، دانشگاه و روابط اجتماعی مردم نباشد در این چهار کشور مبارزه خود را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه استعمار توانست در کشور ترکیه اسلام را از عرصه جامعه بیرون کشیده و در مساجد زندانی کند، افزود: در پاکستان و افغانستان نیز تا حدودی به اهداف شوم خود دست یافتند اما در ایران با وجود اینکه رضاخان با همه قدرت با مظاهر اسلامی مبارزه کرد نتوانستند کاری پیش برند.

نماینده ولی فقیه در استان قدم نخست مبارزه رضاخان با دین را لباس روحانیت و تعطیلی حوزه‌ها عنوان کرد و گفت: رضاخان در قدم بعدی دستور کشف حجاب را داد که مردم مسلمان ایران زیر بار آن رفتند.

وی به واقعه تاریخی اجتماع مردم متدین مشهد در مسجد گوهر شاد اشاره کرد و گفت: متاسفانه بیش از ۲ هزار نفر که اعتراضشان تنها این بود که چادر را به‌زور از سر زنان بیرون کشیده‌اند به خاک و خون کشیده شده و این روز به نام عفاف و حجاب در کشور نامگذاری شده است.

آیت‌الله خاتمی دلیل ناکامی مستعمران در ایران را پیوند ناگسستنی مردم ایران با اهل بیت برشمرد و گفت: عشق به اهل بیت به‌ویژه حضرت زهرا(س) و حضرت زینب (س) از عوامل مهم ایستادگی مردم در برابر استعمارگران بود.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان خطر بیداری اسلامی و تحت تاثیر واقع شدن کل منطقه را حس کردند و این بار آمریکا بر جای انگلیس نشست.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه آمریکا دریافت با جنگ نظامی و زندان و شکنجه نمی‌تواند به اهداف خود برسد و جنگ نرم را در کشور آغاز کرد، ابراز کرد: دشمنان می‌خواهند حیا را از بین برده و بی‌حیایی عادی شود، عفت و پاکدامنی به‌عنوان یک قداست مطرح نباشد تا با کمرنگ شدن عفت و حیا در این جنگ به اهداف خویش برسند.

وی به جمله‌ سیاست‌مدار آمریکایی که ساقط کردن انقلاب اسلامی با جنگ و کودتا امکان‌پذیر نیست برای اینکار باید چادر را از سر زنان و دختران ایرانی برداریم، اشاره کرد و گفت:‌ آنان می‌خواهند غیرت، حیا و پاکدامنی را از بین ببرند تا با نفوذ فرهنگی خواسته‌های خود را در کشور اجرا کنند.

خاتمی در توصیه‌ای به جوانان گفت: حفظ حجاب و پاکدامنی نه تنها به نفع خود فرد بوده بلکه برای حفظ سلامت جامعه و ضربه محکمی در برابر استعمارگران به‌ویژه آمریکا است.

وی نفوذ در عرصه فرهنگی دشمن را به معنای نفوذ در عرصه‌های تصمیم‌گیری عنوان کرد و گفت: با این کار می‌توانند روحیه ظلم‌ستیزی و استقلال ‌طلبی و حساسیت به برنامه‌های شوم استکباری خود را در جامعه کمرنگ کنند.

نماینده ولی فقیه در استان جان‌فشانی مدافعان حرم و رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی را نتیجه تربیت آنان در دامن پاک مادران متدین دانست و ابراز کرد: ثمره خون این شهیدان را باید با رعایت حجاب حفظ کرد تا تمام نقشه‌های دشمنان خنثی شود.

وی با اشاره به ۳ هزار شهید استان با وجود جمعیت ۶۰۰ هزار نفری استان در زمان جنگ تحمیلی خاطر نشان کرد: این شهدا در دامان پاک مادران متدین تربیت یافتند  که توانستند در برابر توطئه دشمنان با ایثار‌گری  ایران را سرافراز کنند که امروز ایران به‌ عنوان قدرت برتر منطقه نقش مهمی در تصمیم‌گیری‌های منطقه و جهان دارد.

انتهای پیام/

 

تسنیم

ارسال دیدگاه