امروز : پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۵ - ۹:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

لایه روبی رودخانه کبیر باید با جدیت دنبال شود

معاون فرماندار شهرستان خرم دره گفت: لایه روبی رودخانه کبیر باید با جدیت دنبال شود و غفلت از این امر می‌تواند علاوه بر مسائل زیست محیطی منجر به شیوع انواع بیماری ها نیزشود..

به گزارش نبض سحر، شاپوررضا کاظمی   در جلسه کارگروه امنیت غذایی شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه لایه روبی رودخانه کبیر باید با جدیت دنبال شود، اظهار کرد: غفلت از این امر می‌تواند علاوه بر مسائل زیست محیطی منجر به شیوع انواع بیماری ها نیزشود.

وی  با اشاره به اینکه علیرغم گذشت چند سال ،پروژه فاضلاب شهری خرم‌دره هنوز به اتمام نرسیده است، گفت: این طرح از هفته آینده کار خود را دوباره آغاز خواهد کرد و اعتبار خوبی نیز برای آن در نظر گرفته شده است که با اتمام این طرح بسیاری از مسائل بهداشتی و زیست محیطی شهرستان مرتفع خواهدشد.

معاون فرماندار شهرستان خرم دره با تاکیدبر اینکه داشتن شهرخوب نیازمند توسعه و همکاری همگانی است، تصریح کرد: باید فرهنگ سازی لازم در زمینه حفظ نظافت و رعایت حقوق شهروندی در داخل شهر صورت گیرد تا شاهد شهری زیبا و به دور از هرگونه معضل بهداشتی باشیم.

در ادامه این جلسه نیز مرادی رئیس دامپزشکی شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه هیچ موردی از ابتلا به تب کریمه کنگو در شهرستان گزارش نشده است افزود برای جلوگیری از ابتلا به تب کریمه کنگو مردم باید تلاش کنند از کشتار دام در خارج از کشتارگاه به ویژه در ایام محرم و صفر جدا خودداری نمایند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خرم‌دره نیز در ادامه جلسه با اشاره به نمونه برداری از محصولات شهرستان برای سنجش باقیمانده ازت و نیترات، اظهار کرد: نمونه برخی از محصولات تولید شده در شهرستان از قبیل سیب زمینی، لوبیا و گوجه‌فرنگی به استان ارسال شدو مقدارباقیمانده سموم درمحصولات شهرستان قابل قبول ارزیابی شد.

  اسداللهی با تاکید بر اینکه استفاده از فاضلاب خام شهری برای آبیاری محصولات کشاورزی اکیدا ممنوع است، اظهار کرد:برای جلوگیری از این امر بازدیدهای مکرر در سطح شهرستان انجام می‌شود و تاکیدات جدی به کشاورزان در این زمینه صورت گرفته است و گشت ویژه ای نیز برای مقاله با این امر در شهرستان فعال است.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم دره و دبیر کارگره سلامت و امنیت غذایی شهرستان نیز در این جلسه ،ضمن تشکر از حضور اعضاء در جلسه به ارائه گزارشی از فعالیت ها و عملکرد این اداره در حوزه بهداشت و درمان پرداخت و هدف از برگزاری جلسات کارگروه را بیان و بررسی مشکلات و ارتقاء سلامت عمومی جامعه و امنیت غذایی و تعامل دستگاه های ذیربط در رابطه با مسائل بهداشتی سطح شهرستان عنوان کرد و از اعضاء خواست در جلسات حضور به موقع و فعال داشته باشند.

دکتر کریمخانی همکاری های مستمر بین ادارات و شبکه بهداشت و درمان شهرستان را در ارتقای سلامت عمومی جامعه بسیار مهم و تاثیر گذار دانست.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم دره در پایان با اشاره به معضل سگ‌های ولگرد در سطح شهر، اظهار کرد: با توجه به سیاست زنده‌گیری سگ‌های ولگرد در حال حاضر اجازه معدوم سازی آنها که از لحاظ اخلاقی نیز درست نیست وجودندارد.

انتهای پیام /

ارسال دیدگاه