امروز : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۸ - ۹:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هیچ اثری در جشنواره مطبوعات در زنجان بازبینی نشد/ جشنواره مطبوعات زنجان ایرادات اجرایی داشت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: هیچ اثری در جشنواره مطبوعات در زنجان بررسی،بازبینی و اعلام نظر نشده است.

ناصر مقدم در نشست خبری با تبریک اعیاد قربان و غدیر و دهه ولایت، اظهار داشت: پنجمین جشنواره موسیقی آوای امید از روز جمعه در زنجان برگزار و اختتامیه آن در سالن هلال احمر زنجان ۱۷ شهریور ماه برگزار می شود.

وی با اشاره به ارائه ۲۷۰ اثر در بخش تک نوازی و حضور ۲۷ گروه در بخش گروه نوازی ،گفت:بیشترین تعداد شرکت کنندگان در این جشنواره از دو گروه سنتی و محلی در بخش گروه نوازی و تک نوازی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ادامه داد: در بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان زنجان ۲۰ گروه شرکت کردند که ۱۷ گروه در نهایت بازبینی و ۹ گروه به بخش مسابقه راه یافته اند.

مقدم زمان اجرای این برنامه را از ۲۰ تا ۲۳ سوم شهریور ماه عنوان کرد و گفت: جشنواره ارزش نیز برای معرفی ظرفیت های استان به صورت استانی و همزمان با روز سینما مراسم اختتامیه برگزار می شود.

وی ادامه داد: امسال نمایشگاه ناشران کتاب به همراه نمایشگاه مطبوعات در صورت تامین اعتبار،یازدهم تا ۱۷ آبان ماه در زنجان برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: بخش ویژه کتب خارجی نیز در این نمایشگاه ارائه می شود تا علاقه مندان نیازمندی های خود را تامین کنند.

مقدم با بیان اینکه این نمایشگاه برای برگزاری در کاسپین هنوز به نتیجه نرسیده است، افزود: در صورت عدم موافقت این نمایشگاه در مصلی زنجان برگزار می شود.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص جشنواره موسیقی آوای امید در زنجان، اظهار داشت: آثار رسیده به این جشنواره به این دلیل که حمایت و تشویقی برای هنرجویان شود،محدودیت بازبینی برداشته شد تا تعداد کثیری از مرحله مسابقه حذف نشوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ادامه داد: داور بخش پاپ جشنواره مشخص شده است تا در جشنواره حضور یابند.

مقدم با اشاره به اینکه داوران این جشنواره در سطح ملی بوده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد، گفت: هنوز  پوستر جشنواره را ندیده ایم و نظری ندارم.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره مطبوعات از نظر شکلی بر اساس فراخوان انجام شد و از نظر اجرای ایرداتی به آن وارد است مثل همه فعالیت هایی که صورت گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: هیچ اثری در جشنواره مطبوعات در زنجان بررسی و اعلام نظر نشده است و همه آثار به داوران ارجاع داده شده است.

مقدم با بیان اینکه بازبینی آثار در زنجان صورت نگرفته بود، گفت: امسال معاونت مطبوعات گفته بود که دبیر جشنواره مدیرخانه مطبوعات استان زنجان باشد.

وی یادآور شد: همه اعضای هئیت خانه مطبوعات در جریان بودند و ورود آثار محرمانه نبود و این آثار باید در خانه مطبوعات جمع بندی کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان تصریح کرد: در امور اداری محرمانه نداریم مگر اینکه الزامات محرمانه داشته باشد.

مقدم گفت: از همه اشکالات برگزاری جشنواره مطبوعات به عنوان متولی اصلی برنامه از همه عذرخواهی میکنم و عمدی نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: سه نفر داور داشتیم و فرقانی به عنوان رئیس هئیت داوران این جشنواره بود.//ن

انتهای پیام/موج رسا

ارسال دیدگاه