امروز : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۱۵ - ۱۰:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حسین (ع)؛ الگویی برای تمام زمان ها و دوران ها/ جوانان با امام حسین(ع) می توانند مسیر روشن را پیدا کنند

یک کارشناس مذهبی گفت: آنچه عاشورا را رقم زد جهالت عوام و خواص بود، جوان امروز باید مواظب باشد که با اقتدا به امام حسین(ع) و سخنان آن حضرت گرفتار جهل نشود و مسیر خود را به سوی حقیقت یابی هدایت کند.

حجت الاسلام علی اکبر شهبازی در گفت و گو با نبض سحر ضمن تسلیت شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش گفت: امام حسین علیه السلام، تنها در کربلا، اسوه ما نیست، حتی کربلا، فقط کربلای حماسه و جهاد نبود و اوج صحنه آن روز خونین هم، تنها شهادت امام و یارانش نبود.

 

وی با اشاره به روایات نقل شده از امام حسین(ع) گفت:  به روایت فرزندش امام سجاد علیه السلام، امام حسین بار غذا و آذوقه به دوش می کشید و به خانه یتیمان و فقیران   نیازمند می برد  ،پس رسیدگی و سرکشی به محرومان و مستضعفان را هم از حسین علیه السلام باید آموخت.

 

این کارشناس دینی گفت:  ادب و حسن خلق و رفتار شایسته با فرزندان و اهل خانه را، هم ایثار و سخاوت و بذل و بخشش را از وی باید الهام گرفت، هم درس رأفت و مهربانی را در مکتب وفا و مهر و عاطفه دینی وی باید آموخت.

 

شهبازی با اشاره به عبادت امام حسین (ع) گفت: اهتمام امام حسین علیه السلام به عبادت خداوند زبان زد مردم بود. در طول عمر مبارکشان حدود ۲۵ بار پیاده برای گزاردن مراسم حج از مدینه به مکه رفتند. آن حضرت همواره به یاد خدا بودند و آثار خشیت در چهره مبارکشان نمایان بود، روزی شخصی از او پرسید: علت این همه خوف تو از خدا چیست؟ امام علیه السلام فرمودند: کسی که در دنیا از خدا نترسد، در روز قیامت از عذاب او ایمن نخواهد بود.

 

وی  با تاکید بر این موضوع که مهم ترین اصلی که جوانان باید به آن توجه داشته باشند سخنان امام حسین(ع) است گفت: جوان در این دوره بیش از زمان های قبل نیاز به مراجعه به سخنان امام حسین دارد. برای مثال: “امام حسین” در خطاب به جوانان می فرمایند:” دوست خوب” کسی است که گاهی انسان را از انجام دادن کاری بازدارد و دوست خوب کسی نیست که همیشه شما را مورد تشویق قرار دهد. در این موقع ها جوان می تواند “دوست خوب” خود را بشناسد.

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه جوانان سخنان امام حسین(ع) را الگوی زندگی خود قرار دهند افرود:  آنچه عاشورا را رقم زد جهالت عوام و خواص بود، جوان امروز باید مواظب باشد که با اقتدا به امام حسین(ع) و سخنان آن حضرت گرفتار جهل نشود و مسیر خود را به سوی حقیقت یابی هدایت کند.

برچسب‌ها

دیدگاه بینندگان
 • علی

  تاریخ : ۱۶ - مهر - ۱۳۹۶

  آفرین مطالب عالی بود حاج آقا


  پاسخ

 • حسن

  تاریخ : ۲۴ - مهر - ۱۳۹۶

  خیلی عالی بودخیلی عالی بود


  پاسخ

 • محسن

  تاریخ : ۲۴ - مهر - ۱۳۹۶

  احسن


  پاسخ

ارسال دیدگاه