امروز : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ - ۱۱:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برداشت بیش از ۱۰ هزار تن سیب از باغات خرم دره+ تصاویر

رئیس جهادکشاورزی شهرستان خرم‌دره از پیش‌بینی برداشت بیش از ۱۰ هزار تن سیب درختی دراین شهرستان خبر داد.

علیرضا اسداللهی در گفت و گو با نبض سحر با اشاره به برداشت سیب پائیزه از باغات شهرستان خرم دره گفت: سطح زیر کشت محصول سیب ۶۹۰ هکتار است، و متوسط برداشت در هر هکتار هم ۱۵ تن می باشد و پیش بینی می شود امسال بیش از ۱۰ هزار تن سیب از یاغات خرم دره برداشت شود.

وی  «رد» و «گلدن» را عمده ارقام سیب در شهرستان خرم‌دره عنوان کرد و افزود: گالا، فوجی، استارکینگ، گرانی اسمیت و برخی ارقام بومی و محلی از دیگر ارقام محصول سیب در این شهرستان به شمار می‌رود.

رئیس جهاد کشاورزی خرم دره با بیان اینکه باغ‌داران خرم‌دره‌ای هم‌اکنون در حال برداشت محصول سیب از باغات خود هستند، تصریح کرد: برداشت سیب در این شهرستان تا اواخر مهر ماه ادامه خواهد داشت.

اسداللهی  گفت: همه ساله بخش قابل توجهی از محصول سیب برداشت شده در شهرستان خرم‌دره به صورت تازه‌خوری در داخل شهرستان و استان زنجان مصرف شده و به بازار مصرف سایر استان‌های هم‌جوار همچون قزوین، البرز و تهران نیز ارسال می‌شود.

 

این مقام مسئول همچنین  به برداشت گردو از باغات شهرستان خرم‌دره نیز اشاره کرد و یادآور شد: سطح زیر کشت باغات گردو در خرم‌دره ۴۹۹ هکتار است و متوسط عملکرد برداشت گردو  سه تن در هکتار است که  در سال‌جاری از باغات شهرستان خرم‌دره یک هزار و ۴۰۰ تن گردو برداشت شده است.

 

ارسال دیدگاه