امروز : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۱۷ - ۱۰:۰۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دومین مسابقه “عکس‌های عاشورایی” در خرمدره برگزار می‌شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرمدره گفت: دومین مسابقه “عکس‌های عاشورایی” پذیرای آثار هنرمندان برای شناخت واقعه بزرگ عاشورا و شناساندن زوایای آن به جامعه بشری است.

به گزارش نبض سحر، قسمتعلی صمدی   با اشاره به انتشار فراخوان این مسابقه گفت: عکاسان و علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه تا ٢٠ آبان‌ماه مهلت دارند آثار خود را به نشانی دبیرخانه: شهرستان خرمدره، میدان معلم، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان ارسال کنند.

 وی موضوع مسابقه را “محرم” عنوان کرده و ادامه داد: رسیدن به زبان گویای هنری در یادآوری مناسبات و تبلیغ دارایی‌های مذهبی و همچنین تبدیل کردن شعارهای مذهبی به نشانه‌ها و الگوهای هنری از جمله اهداف این مسابقه است.

صمدی با اشاره به مقررات شرکت در مسابقه “عکس‌های عاشورایی”، اظهار داشت: موضوع این مسابقه شامل واقعه عاشورا، پرتره عزاداران، کلیه مراسم عزاداری سالار شهیدان امام حسین(ع) در ایام محرم و اربعین حسینی و … بوده و شرکت در مسابقه برای کلیه عکاسان و علاقه‌مندان آزاد است. ارسال عکس به دبیرخانه به منزله پذیرش کلیه شرایط و مقررات مسابقه محسوب شده و هر عکاس می‌‌تواند حداکثر ٣ قطعه عکس به دبیرخانه ارسال کند.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرمدره، مسابقه در ٢ بخش اصلی و جانبی برگزار شده و بخش اصلی شامل عکاسی با دوربین عکاسی و بخش جانبی مربوط به عکاسی با موبایل است.

طبق فراخوان این مسابقه نیز عکس‌ها می‌بایست با فرمت jpg و حجم حداقل ٢ و حداکثر ۴ مگابایت ارسال شود. عکس‌های ارسالی نباید دارای امضای عکاس، پاسپارتو، قاب، واترمارک و لوگو باشد. ارسال اثر و شرکت در مسابقه به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس‌هاست و در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، عکس ارسالی حذف خواهد شد. شرکت‌کنندگان می‌بایست آثار خود را به همراه آدرس و شماره تماس به نشانی db.ershadkh@gmail.com ارسال نمایند. تصمیم‌گیری درباره موارد پیش‌بینی نشده در مقررات نیز بر عهده دبیرخانه مسابقه خواهد بود.

  این مسابقه از سوی اداره فرهنگ  و ارشاد اسلامی شهرستان خرمدره با همکاری انجمن هنرهای تجسمی برگزار می‌شود و در پایان، به نفرات برتر در هر بخش لوح تقدیر و جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

ارسال دیدگاه