امروز : سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۰ - ۲۰:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

از مقابل بیمارستان شهدای تجریش پیکر حبیب‌الله چایچیان «حسان» به سوی خانه ابدی تشییع شد

صبح امروز پیکر مرحوم حبیب‌الله چایچیان مشهور به «حسان» از شعرای آیینی کشور به سوی بهشت زهرا(س) تشییع شد. به گزارش نبض سحر, پیکر مرحوم حبیب‌الله چایچیان متخلص به «حسان» دقایقی پیش از مقابل بیمارستان شهدای تجریش با حضور با چهره‌های مختلف و خانواده او به سوی بهشت زهرا(س) تشییع شد. بر اساس این گزارش […]

صبح امروز پیکر مرحوم حبیب‌الله چایچیان مشهور به «حسان» از شعرای آیینی کشور به سوی بهشت زهرا(س) تشییع شد.

به گزارش نبض سحر, پیکر مرحوم حبیب‌الله چایچیان متخلص به «حسان» دقایقی پیش از مقابل بیمارستان شهدای تجریش با حضور با چهره‌های مختلف و خانواده او به سوی بهشت زهرا(س) تشییع شد.

بر اساس این گزارش پیکر مرحوم چایچیان در قطعه ۷۳ بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شود. این گزارش اضافه می‌کند در مراسم تشییع پیکر این شاعر آیینی فرزند رهبر انقلاب نیز حضور داشتند.

فرزند رهبر انقلاب در مراسم تشییع «حسان»

مرحوم حسان حدود دو سال به دلیل سکته مغزی در منزل بستری و تحت مراقبت قرار داشت که شب گذشته در سن ۹۴ سالگی دار فانی را وداع گفت.

طبق اعلام خانواده آن مرحوم احتمالا مراسم ترحیم روز دوشنبه در مسجد بلال سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد. اخبار تکمیلی در مورد مراسم ترحیم مرحوم حبیب‌الله چایچیان منتشر خواهد شد.

مرحوم چایچیان متولد سال ۱۳۰۲ شمسی در تبریز بود که عصر امروز در سن ۹۴ سالگی دار فانی را وداع گفت. دو شعر «امشب شهادت‌نامه عشاق امضا می‌شود» و «آمدم ای شاه پناهم بده» از سروده‌های مشهور مرحوم چایچیان یکی از قدیمی‌ترین شاعران اهل بیت(ع) بود.

حسان بیش از نیم قرن از عمر خود را صرف سرودن اشعاری در وصف اهل‌ بیت‌(ع) کرد که تاکنون از وی ۳ دیوان شعر با نام‌های «ای اشک‌ها بریزید» ، «خلوتگاه راز» و «زمزمه‌های قلب من» روانه بازار کتاب شده است.

انتهای پیام/دانا

ارسال دیدگاه