امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ - ۱۶:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر کل بهزیستی استان زنجان: ۲۰۴۳ واحد مسکونی به معلولان زنجانی واگذار شده است

زنجان- مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: ۲ هزار و ۲۸۰ واحد مسکونی برای معلولان زنجانی پیش بینی شده بود که تاکنون دو هزار و ۴۳ واحد مسکن واگذار شده است. به گزارش نبض سحر, محمد محمدی قیداری به مسکن دار کردن معلولان اشاره کرد و افزود:  ۲ هزار و ۲۸۰ مسکن برای معلولان زنجانی […]

زنجان- مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: ۲ هزار و ۲۸۰ واحد مسکونی برای معلولان زنجانی پیش بینی شده بود که تاکنون دو هزار و ۴۳ واحد مسکن واگذار شده است.

به گزارش نبض سحر, محمد محمدی قیداری به مسکن دار کردن معلولان اشاره کرد و افزود:  ۲ هزار و ۲۸۰ مسکن برای معلولان زنجانی پیش بینی شده بود که تاکنون دو هزار و ۴۳ واحد مسکن واگذار شده است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه واگذاری مسکن به معلولان  توسط بهزیستی استان  زنجان به خوبی اجرا می‌شود.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان به واگذاری  مسکن به دو معلول و بیشتر در استان اشاره کرد و گفت: ۱۷۶ خانواده دو معلول و بیشتر در استان شناسایی شده که تاکنون ۷۰ درصد واحدهای مسکونی به این خانواده‌ها واگذار شده است.

محمدی قیداری تاکید کرد:  مسکن دار کردن جامعه هدف دغدغه مسئولان است و در این راستا این سازمان برای تحقق این مهم برنامه ریزی لازم را کرده است.

وی افزود: بخشی از جامعه هدف سازمان بهزیستی، عموم مردم هستند و اهتمام بر آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی  درزمینه پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌ها از مأموریت‌های مهم این سازمان است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان  تصریح کرد: ۵۰ درصد از معلولیت‌ها به عوامل ژنتیکی و ازدواج‌های فامیلی و زودهنگام مربوط می‌شود.

محمدی قیداری افزود: ارائه مشاوره ژنتیک یکی از مواردی است که بهزیستی اهتمام ویژه‌ای به آن دارد و خانواده‌ها با جدی گرفتن این مسئله می‌توانند تا حد قابل‌توجهی از تولد نوزاد معلول جلوگیری کنند.

وی از وجود بیش از ۲۰ هزار معلول در استان زنجان خبر داد و گفت: این تعداد معلول در عرصه‌های مختلف حضور فعالی دارند.

مهر

ارسال دیدگاه