امروز : سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۱:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هر گونه تنبیه کلامی و بدنی دانش آموزان ممنوع است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم دره در جلسه شورای اداری این مدیریت گفت: هر گونه تنبیه دانش آموزان اعم از کلامی و بدنی از سوی اولیای مدارس ممنوع است و در صورت انجام این تخلف، مراتب پیگیری می شود.

به گزارش نبض سحر، لعیا جعفری  در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش در جمع کارشناسان این مدیریت گفت: تنبیه بدنی دانش‌آموزان از نظر نظام آموزشی ممنوع است.

وی با تاکید بر اینکه با مدیران متخلف در زمینه تنبیه بدنی دانش‌آموزان برخورد جدی صورت می‌گیرد، اظهار داشت: بر‌اساس سیاست‌های آموزش و پرورش باید با دانش‌آموز مدارا کرد و از هرگونه برخورد و تنبیه بدنی با دانش‌آموزان باید جلوگیری شود.

جعفری محیط آموزشی آموزش و پرورش را تربیتی دانست و گفت: تنبیه دانش‌آموزان در محیط تربیتی معنا ندارد و  در شأن یک معلم فرهنگی نیست که دانش‌آموزی را مورد تنبیه بدنی قرار دهد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در جلسات متعددی به مدیران و معلمان مدارس برای رعایت قوانین آموزشی و پرورشی تذکر داده شده است، اظهار داشت: اگر نوع نگاه و برخورد معلم با دانش‌آموزان تحقیرآمیز باشد مطمئنا پس از دریافت گزارش با دبیر متخلف برخورد می‌شود.

جعفری  بیان داشت: از نظر مبانی دینی و فرهنگی اسلام تنبیه بدنی یک دانش‌آموز غیر قابل قبول است و در آموزش و پروش نیز از این مسئله جلوگیری می‌شود.

وی با اشاره به خانواده‌هایی که فرزندانشان مورد تنبیه بدنی قرار گرفتند، تاکید کرد: آموزش و پرورش آماده دریافت گزارشات از سوی خانواده‌ها است تا از هرگونه تنبیه بدنی دانش‌آموزان جلوگیری شود و در این زمینه ابتدا از طریق اداره آموزش و پرورش شهرستان و سپس از طریق حوزه ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، ابتدا تذکر و سپس با فرهنگی متخلف اقدام قانونی صورت می گیرد.

ارسال دیدگاه