امروز : سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۹:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خانه کبدی در شهرستان خرمدره راه‌اندازی می‌شود

رئیس هیئت کبدی استان زنجان گفت: خانه کبدی برای نخستین بار در استان زنجان در شهرستان خرمدره راه‌اندازی می‌شود.

حسن قره‌خانی امروز در مجمع عمومی هیئت کبدی استان زنجان اظهار داشت: راه‌اندازی خانه کبدی در شهرستان خردمدره از مهمترین برنامه‌های در دستور کار هیئت کبدی است که این کار برای نخستین بار در استان زنجان انجام می‌شود.

وی اجرای طرح استعدادیابی در شهرستان‌های زنجان، خرمدره و ابهر را از دیگر برنامه‌های مهم خواند و گفت: دوره مربیگری درجه سه و داوری درجه سه کبدی در استان زنجان برگزار می‌شود.

رئیس هیئت کبدی استان زنجان به ترغیب جوانان برای فعالیت در این رشته تأکید کرد و گفت: برگزاری دیدارهای چندجانبه استانی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی سالن اختصاصی را از مهمترین نیازهای هیئت کبدی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه خانه کبدی در شهرستان خرمدره راه‌اندازی می‌شود، اختصاص یک تخته تاتامی کامل برای این مجموعه لازم است.

قره‌خانی با اشاره به اینکه زنجان میزبانی دهمین دوره لیگ برتر کبدی بانوان با حضور ۱۵ تیم از کشور را تجربه کرده است ابراز کرد: اعطای میزبانی رقابت‌های آسیایی به استان زنجان مطالبه ما از فدراسیون است.

وی با اشاره به راهیابی ورزشکار بانوی زنجانی به اردوی تیم ملی بیان کرد: تیم کبدی بانوان زنجان یک مقام قهرمانی مسابقات لیگ یک را در کارنامه خود دارد.

علی جوان، مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان نیز در این مجمع اظهار داشت: رشته کبدی  ریشه در فرهنگ و ملاحظات اجتماعی ما دارد و با آیین و آداب سنتی ما هماهنگ است.

وی با اشاره به اینکه تیم ملی کبدی در دوره قبلی بازی‌های آسیایی دوم شد ابراز کرد: باید برای کسب مقام‌های بالاتر در مسابقات آسیایی جاکارتا برنامه‌ریزی دقیق‌تری انجام شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اعلام آمادگی نسبت به کمک‌های مادی و معنوی و برگزاری اردوهای تیم ملی کبدی گفت: استان زنجان هدفگذاری بالایی برای این رشته دارد و هیئت کبدی جزو بی‌حاشیه‌ترین هیئت‌ها به‌شمار می‌شود.

وی برخورداری از زیرساخت‌های سخت‌افزاری را لازمه رونق ورزش کبدی خواند و گفت: سالن اختصاصی کبدی سال آینده در اختیار هیئت قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/تسنیم

ارسال دیدگاه