امروز : سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ - ۷:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دومین مجمع سلامت شهرستان خرم دره برگزار شد

 دومین مجمع سلامت شهرستان خرم دره با حضور دکتر شعوری معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زنجان و هیئت همراه، معاون فرماندار، مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان، اعضای کانونهای سلامت و اقشار مختلف مردم در سالن اجتماعات کشاورزان خرم دره برگزار شد.معاون فرماندار خرم دره در این مراسم ضمن خیر مقدم گویی به میهمانان و تقدیر و […]

 دومین مجمع سلامت شهرستان خرم دره با حضور دکتر شعوری معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زنجان و هیئت همراه، معاون فرماندار، مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان، اعضای کانونهای سلامت و اقشار مختلف مردم در سالن اجتماعات کشاورزان خرم دره برگزار شد.
معاون فرماندار خرم دره در این مراسم ضمن خیر مقدم گویی به میهمانان و تقدیر و تشکر از مردم خیر شهرستان و همچنین مدیریت دکتر کریمخانی در اجرای طرح های بهداشتی و درمانی در خرم دره گفت: سلامت بحث بسیار مهم و گسترده ای است که باید تمامی دستگاههای اجرایی و مردم در کنار شبکه بهداشت باشند. کاظمی در این مراسم همچنین افزود: بسیاری از کارهای صورت گرفته در شهرستان با پشوانه مردمی بوده و اگر ما مسئولین در اجرای کارها و برنامه ها به پشتیبانی مردم توجه ننمائیم، در اجرای کارها  متحمل پرداخت هزینه سنگینی خواهیم شد. کاظمی تصریح کرد: مجمع سلامت یعنی مشارکت مردم و اگر مشارکت مردم نباشد هیچ‌کاری انجام نمی‌شود و اگر کاری که انجام می‌گیرد با مشارکت مردم نباشد، هزینه بیشتری خواهد داشت .
معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در دومین مجمع سلامت شهرستان خرم دره در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و قدردانی از مردم خیر خرم دره اظهار داشت : خرم دره دیار کریمان و شهر خیرین است.
دکتر شعوری در ادامه افزود: نمی توان نیازهای مردم را نادیده گرفت بلکه باید با کمک خود مردم در کنار استفاده از امکانات دولتی مشکلات را حل نمود. وی گفت: ۲۵ % کارهای مربوط به  حوزه سلامت مردم در وزارت بهداشت انجام می گیرد و ۷۵ % ما بقی برعهده ارگانهای دیگر و خود مردم می باشد که برای مدیرت در این کار مهم دولت برنامه ریزی دقیقی را انجام داده است.
وی افزود: در همین راستا برای سلامت مردم برنامه‌ای تدوین شده که این برنامه موثر واقع نمی‌شود مگر با همکاری آحاد مردم و دستگاه‌ها، که در این خصوص باید همه در کنار هم قرار بگیریم و سلامت مردم را نهادینه کنیم.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زنجان بیان کرد: براساس برنامه ۱۴۰۴ اگر بخواهیم جزء اولین‌ها باشیم باید گفتمان انسان سالم محور توسعه پایدار است را مورد توجه قرار دهیم.
به گفته دکتر شعوری با شروع به کار اولین مجمع سلامت خرم دره، ۱۴ کانون سلامت محله با ۲۸ دبیر و جانشین شروع به کار کرده است و ان‌شاءالله با برگزاری دومین مجمع نیز شاهد اتفاقات مبارکی باشیم.
وی با بیان اینکه همه در خدمت مردم و برطرف کردن نیازهای مردم هستیم، افزود: اگر می‌خواهیم در راستای رفع نیازهای مردم قدم برداریم باید بتوانیم از مردم در جهت رفع نیازهای خودشان کمک بگیریم.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به شرایط موجود کشور بیان کرد: باید نیاز مردم را ببینیم و از امکانات و منابع زیادی که در کشور داریم استفاده کنیم و بدون اتلاف منابع و با کمک خیرین جهت رفع نیازهای مردم تلاش کنیم.
دکتر شعوری با تاکید براینکه اگر ما هدف‌مان را عنوان کنیم مطمئن باشید همه مردم کمک می‌کنند اظهار داشت: کار خیر صرفا پولی نیست و اگر به فرد نابینابی کمک کنیم و او را از این طرف خیابان به آن طرف خیابان عبور دهیم، کار خیر انجام داده ایم .
وی با بیان اینکه تحریم‌ها ما را به هم نزدیک کرده افزود: سعی کنیم در این تحریم‌ها به هم کمک کنیم و گره‌ای از گره‌های مردم را باز کنیم و توجه کنیم که هرکجا مردم ورود کردند موفقیت حاصل شده است.
در انتهای مراسم میثاق نامه مجمع سلامت شهرستان خرم دره به امضای مسئولین حاضر رسید و از کتابچه راهنمای خدمات سلامت شهرستان خرم دره رونمایی شد.

ارسال دیدگاه