امروز : سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۰:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

استفاده کاملی از ظرفیت‌های گردشگری استان زنجان نداریم/ با کمبود اعتبارات حوزه گردشگری مواجه هستیم

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان با اشاره به اینکه استفاده کاملی از ظرفیت‌های گردشگری استان زنجان نداریم گفت: در این حوزه با مشکل کمبود اعتبارات مواجه هستیم. یحیی رحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; در خصوص استفاده از ظرفیت‌های گردشگری در استان زنجان اظهار کرد: از ظرفیت‌های گردشگری در استان زنجان استفاده می‌شود ولی از […]

استفاده کاملی از ظرفیت‌های گردشگری استان زنجان نداریم/ با کمبود اعتبارات حوزه گردشگری مواجه هستیم

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان با اشاره به اینکه استفاده کاملی از ظرفیت‌های گردشگری استان زنجان نداریم گفت: در این حوزه با مشکل کمبود اعتبارات مواجه هستیم.

یحیی رحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; در خصوص استفاده از ظرفیت‌های گردشگری در استان زنجان اظهار کرد: از ظرفیت‌های گردشگری در استان زنجان استفاده می‌شود ولی از ظرفیت تکمیلی این حوزه استفاده نمی‌شود.

وی بیان کرد: در این حوزه امکان ایجاد زیرساخت‌ها را داریم ولی باید به یک مورد مهم آن هم کمبود اعتبارات توجه داشته باشیم که در استان زنجان در بخش گردشگری با کمبود اعتبارات مواجه هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان اعتبارات در این حوزه واقعا محدود است ابراز کرد: اعتبارات ۵ سال گذشته در زنجان در این حوزه با اعتبارات ۸ سال قابل مقایسه نیست و اعتبارات ۴ سال ما به اندازه یک سال ۸۹ از نظر ریالی نمی‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره‌های مختلف در استان زنجان خاطر نشان کرد: سازمان اکو که زنجان را برای سال ۲۰۲۰ به عنوان مرکز گردشگری کشورهای اکو اعلام می‌کند و در نشست وزاری نیز از جشنواره غذای جاده ابریشم زنجان حمایت و تشویق می‌شود جزو دستاوردهای مهمی برای استان زنجان محسوب می‌شود.

رحمتی در پاسخ به سوالی که چرا از دستاوردها استان به نحو احسن استفاده نمی‌شود بیان کرد: در حوزه گردشگری در استان زنجان کارهای زیادی انجام شده و قرار نیست کارهای نکرده چندین ساله در مدت ۳،۴ سال انجام شود و استفاده ۱۰۰ درصدی از ظرفیت‌‌های گردشگری زمانبر است.

وی عنوان کرد: تغییر شاخص‌ها در این حوزه نشان می‌دهد که کارهای خوبی در این حوزه انجام می‌شود ولی هنوز از آن نقطه مطلوب فاصله داریم.

//ع

ارسال دیدگاه