امروز : سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ - ۹:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چه اقداماتی به هنگام وقوع سیلاب انجام دهیم؟

شهردار ابهر گفت: انجام اقداماتی در زمان سیلاب می‌تواند جان افراد را از خطر نجات دهد. محمدرضا ذوالقدری‌ها در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: خطرناک‌ترین نوع سیل، سیلاب شهری است که به دلیل آسفالت خیابان‌ها و وجود انواع مواد مختلف حل شده در آب و اشیای شناور و کثرت انسان‌ها بسیار خطرناک است. […]


شهردار ابهر گفت: انجام اقداماتی در زمان سیلاب می‌تواند جان افراد را از خطر نجات دهد.

محمدرضا ذوالقدری‌ها در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: خطرناک‌ترین نوع سیل، سیلاب شهری است که به دلیل آسفالت خیابان‌ها و وجود انواع مواد مختلف حل شده در آب و اشیای شناور و کثرت انسان‌ها بسیار خطرناک است.

وی با بیان اینکه برای اطلاع از وضعیت و گرفتن دستورات لازم به رادیو، تلویزیون یا اعلام خبر از طریق بلندگوهای عمومی توجه کنید، ادامه داد: در صورتی که دستور تخلیه داده شده باشد، بلافاصله این کار را انجام دهید.

این مسئول تصریح کرد: زمانی که تشخیص دادید سیلاب در حال شکل‌گیری است، خیلی سریع عمل کرده و خود و خانواده‌تان را نجات دهید که برای این کار تنها چند دقیقه فرصت دارید.

وی با اشاره به اینکه از فاضلاب‌ها و جویبارهای به ظاهر آرام دوری کنید، ادامه داد: به خاطر داشته باشید جویبارها، کانال‌های فاضلاب، تنگه‌ها و … نیز می‌توانند به ناگهان دچار سیل شوند.

شهردار ابهر یادآور شد: در صورت نیاز، جریان آب، برق و گاز را برای جلوگیری از آب‌‌گرفتگی، برق‌گرفتگی و انفجار قطع کنید.

ذوالقدری‌ها با بیان این مطلب که در موافق جریان آب، راه نروید، بیان کرد: آب در حال حرکت ممکن است باعث بر هم خوردن تعادل افراد شود.

وی با اشاره به اینکه اگر مجبور هستید در آب حرکت کنید، از مسیری بروید که آب حرکت نمی‌کند، اظهار کرد: برای اینکه از استحکام زمینِ جلوی پای خود مطمئن شوید، از یک تکه‌ چوب‌ دستی استفاده کنید.

ذوالقدری‌ها با تاکید بر اینکه در منطقه سیل‌‌زده رانندگی نکنید، گفت: اگر سیل اطراف خودروی شما را فرا گرفته، خودرو را رها کنید و به یک منطقه مرتفع بروید، در غیر این‌صورت جریان سیل، شما و خودروی‌تان را خیلی سریع با خود می‌برد.

وی خاطرنشان کرد: هرگز از درختان در معرض سیل به عنوان محل امن استفاده نکنید.

ارسال دیدگاه