امروز : سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۸:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رژیم آمریکا و نیروهای مسلح این کشور نماد تروریسم بین‌المللی است/ سپاه در قلب ملت ایران جا دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر ما رژیم آمریکا و نیروهای مسلح این کشور نماد تروریسم در ابعاد نظامی و اقتصادی هستند. به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه، ۲۰ فروردین ماه) در نطق پیش از دستور خود امروز سوم […]


رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر ما رژیم آمریکا و نیروهای مسلح این کشور نماد تروریسم در ابعاد نظامی و اقتصادی هستند.

دولت آمریکا و نیروهای مسلح این کشور نماد تروریزم بین المللی است

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه، ۲۰ فروردین ماه) در نطق پیش از دستور خود امروز سوم شعبان مصادف است با میلاد باسعادت سیدالشهدا امام حسین (ع) گفت: این روز مبارک را به همه رهروان آن حضرت و مجاهدان فی سبیل الله، ملت عزیز و نمایندگان محترم تبریک و تهنیت عرض می‌کنم همچنین سپاه پاسداران نیز مزین شده است به این ولادت گرانقدر؛ روز پاسدار را به همه عزیزان پاسدار تبریک عرض می‌کنم.

وی افزود: رفتار ننگین رژیم آمریکا در این روز‌ها که با وقاحت و پررویی سپاه پاسداران را جزء گروه‌های تروریستی اعلام کرد، نشان گر عمق کینه ورزی و سفاهت و جهالت این رژیم است.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: کیست که نداند سپاه بیشترین ضربه را به تروریسم خطرناک در منطقه زده و کیست که نداند که این نیروی زبده و انقلابی از بدو پیروزی انقلاب مستمرا در کنار ملت با گروه‌های تروریستی به مقابله پرداخت، همان تروریست‌هایی که متکی به حمایت قدرت‌های بزرگ بودند و چه مجاهدت‌هایی در این راه داشت.

وی تاکید کرد: سپاه در دفاع مقدس، در دفاع از سرزمین، در دفاع از ملت ایران و در دفاع از انقلاب اسلامی رکن اصلی مقاومت بود، سپاه در جبهه‌ای جانفشانی کرد که همه قدرت‌های بزرگ در کنار صدام قرار گرفته بودند و در سال‌های اخیر که تروریست‌های دست ساخته آمریکا، منطقه را به آتش کشیده بودند این سپاه بود که در مقابل آن‌ها ایستاد و کمر آن‌ها را شکست.

 لاریجانی بیان کرد: مجاهدت سپاه در مقابل تروریسم چیزی نیست که از چشم ملت‌ها مخفی باشد، آقای ترامپ شما فراموش کردید که بار‌ها خودتان گفتید اشکال دولت آمریکا در ایجاد و تقویت گروه‌های تروریستی مثل داعش بوده است؟ مگر وزیر خارجه آمریکا اذعان نکرد که دولت ایالات متحده داعش را به وجود آورد پس یا دچار فراموشی هستید و یا بیش از حد بی پروایید.

وی تاکید کرد: مگر سخنان نخست وزیر فقید پاکستان خانم بی نظیر بوتو را به خاطر ندارید که اعلام کرد یک ضلع اصلی تشکیل گروه‌های تروریستی در افغانستان، آمریکا بوده است؛ لذا امروز دولت آمریکا باید پاسخگو باشد که مؤسس و حمایت‌گر گروه‌های تروریستی بوده است و نه سپاه پاسداران.

لاریجانی گفت: وزیر خارجه نادان آمریکا، پاسداران مجاهد را به اخاذی متهم می‌کند که واقعا در تاریخ چنین دولت بی شرمی نمونه نداشته است.

وی ادامه داد: آقای ترامپ با وقاحت اخاذی از سعودی و برخی کشور‌های منطقه را نقطه قوت خود می‌داند و اعلام و افتخار می‌کند که برای شرکت در اجلاس ریاض بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار اخاذی کرده است. شما یک دولت دزد هستید و این مدال را خود به سینه خود نصب کرده اید.

لاریجانی اظهار کرد: آقای ترامپ می‌دانیم چرا به این روز افتاده اید چرا که تصور می‌کردید با خروج از توافق هسته‌ای می‌توانید به ایران ضربه بزنید، اما موفق نشدید. تصور می‌کردید در سال گذشته می‌توانید فروش نفت ایران را به صفر برسانید، اما موفق نشدید. تصور می‌کردید ایران چهلمین سال انقلاب را نخواهد دید، اما دیدید که ملت با شکوه‌تر در پاسداشت انقلاب خویش حضور یافتند. تصور می‌کردید می‌توانید با کمک تروریست‌ها در شرق و غرب ایران، آشفتگی امنیتی ایجاد کنید و پول و سلاح به تروریست‌ها دادید و مستقیم یا نیابتی برای شما عمل کردند، اما موفق نشدید.

رئیس مجلس اظهار کرد: همانطور که مسئول خزانه داری شما اعلام کرد با همه تمهیدات به میدان آمدید تا مشکلات داخلی برای ایران به وجود آورده و ملت را به ستوه آورید، اما ملت مقاوم ایران در مقابل شما ایستاد و این اقدام شما بیش از آنکه قدرت شما را مشخص کند، عجز شما را نشانگر است که به ستوه آمده اید، اما بدانید اگر سپاه که در قلب ملت ایران جای دارد و عامل امنیت کشور است را متهم می‌کنید، همه ملت ایران مفتخر است که پشتیبان سپاه است و همه ما افتخار می‌کنیم که پاسدار باشیم.

لاریجانی در پایان با خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی این اقدام ننگین سردمداران رژیم آمریکا را محکوم می‌کند، ما پشتیبان همه پاسداران خواهیم بود و از نظر ما دولت آمریکا و نیرو‌های مسلح این کشور نماد تروریسم بین المللی در ابعاد نظامی و اقتصادی است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه