امروز : دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
تاریخ : 2019/06/18 - 12:07 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تجهیز ۱۱۲۰ هکتار اراضی کشاورزی به سامانه نوین آبیاری

در سفر یک‌روزه معاون‌ اول رئیس‌جمهور به زنجان ۱۱۲۰ هکتار اراضی کشاورزی به سامانه نوین آبیاری مجهز شد. به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، در آیین بهره‌برداری از طرح‌های بخش‌ کشاورزی استان، با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، طرح آبیاری تحت فشار کشت و صنعت همایی در روستای توپقره شهرستان خدابنده به مساحت ۱۸۰ هکتار راه‌اندازی شد. […]


در سفر یک‌روزه معاون‌ اول رئیس‌جمهور به زنجان ۱۱۲۰ هکتار اراضی کشاورزی به سامانه نوین آبیاری مجهز شد.

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، در آیین بهره‌برداری از طرح‌های بخش‌ کشاورزی استان، با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، طرح آبیاری تحت فشار کشت و صنعت همایی در روستای توپقره شهرستان خدابنده به مساحت ۱۸۰ هکتار راه‌اندازی شد.

هزینه نهایی این طرح ۳۶ میلیارد ریال بود که ۱۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال آن به صورت کمک بلاعوض دولتی بوده و این طرح برای ۳۶ نفر شغل ثابت ایجاد کرده است.

امروز ۱۲۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه نوین آبیاری با اعتباری بالغ بر ۲۰۴ میلیارد ریال تجهیز شد. همچنین از ۷ پروژه آبخیزداری و آبخوان‌داری با اعتباری بالغ بر ۶۶ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

مساحت کل اراضی آبی شهرستان خدابنده ۳۳ هزار هکتار است که ۲۲ هزار و ۵۰۰ هکتار آن تحت پوشش سامانه آبیاری تحت فشار قرار دارد که ۶۸ درصد اراضی کشاورزی این شهرستان را شامل می‌شود.

ارسال دیدگاه