• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 3 - شوال - 1442
  • برابر با : Friday - 14 May - 2021
0

انهدام شبکه جهانی جاسوسی آمریکا در ایران و چین به وسیله سربازان گمنام/ شناسایی جاسوسان نفوذی در ناجا، اطلاعات و مراکز هسته‌ای/ حکم خاتمی صادر شد

  • کد خبر : 76558
  • ۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
انهدام شبکه جهانی جاسوسی آمریکا در ایران و چین به وسیله سربازان  گمنام/ شناسایی جاسوسان نفوذی در ناجا، اطلاعات و مراکز هسته‌ای/ حکم خاتمی  صادر شد

اسماعیلی از انهدام شبکه جهانی جاسوسی آمریکا در ایران و چین به وسیله سربازان گمنام امام زمان(عج) خبر داد. به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در پنجمین نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: هفته گذشته به مناسبت بزرگداشت روز هفتم تیر و شهادت دکتر بهشتی […]


اسماعیلی از انهدام شبکه جهانی جاسوسی آمریکا در ایران و چین به وسیله سربازان گمنام امام زمان(عج) خبر داد.

انهدام شبکه جهانی جاسوسی آمریکا در ایران و چین به وسیله سربازان گمنام امام زمان(عج)/ شناسایی جاسوسان نفوذی در نیروی انتظامی و اطلاعات و مراکز هسته‌ای

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در پنجمین نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: هفته گذشته به مناسبت بزرگداشت روز هفتم تیر و شهادت دکتر بهشتی نخستین رئیس دیوان عالی کشور فرصت مناسبی ایجاد شد تا برخی از خدمات و تلاش‌های قوه قضاییه به مردم اطلاع رسانی شود.

وی افزود: بیش از ۲۰ راهبرد در فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت ماموریت‌های قوه قضاییه مطرح بود که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده از شیوه‌های کارآمد تر، احیای حقوق عامه، گسترش آزادی‌ها‌ی مشروع، پیشگیری از جرم و تصویرسازی از قوه قضاییه در افکار عمومی اشاره کرد.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: در اجرای قانون هیچ خط قرمزی نداریم و همکاران ما خود را ملزم به اجرای قانون می‌دانند.

اسماعیلی تصریح کرد: برخی از مقامات ارشد دولتی به خاطر اطلاعات غلط در هفته قوه قضاییه مطالبی را علیه قضات مطرح کردند. از مسئولان انتظار می‌رود که موضوعات را در جلسات بین مسئولان اعلام کنند، چرا که رسانه کانال بین مردم و مسئولان است و رسانه کانال ارتباطی بین مقامات با هم نیست.

وی افزود: قضات بر اساس اسناد و مستندات حکم صادر می‌کنند و به هیچ وجه احکام براساس شنود صادر نمی‌شود.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: شنود بر اساس قانون و مصوبات شورای عالی امنیت ملی انجام می‌شود و همکاران ما ملزم به اجرای مصوبات شورای عالی امنیت ملی هستند.

اسماعیلی تصریح کرد: رئیس قوه قضاییه برای اجرای مصوبات ماده ۱۰۰ بر سه مورد از جمله انظباط، ضرورت و نظارت تاکید کردند و این مصوبات باید براساس انظباط و ضرورت و نظارت اجرا شود و تاکید است از این ابزار قانونی حداقل ممکن استفاده شود.

وی در رابطه با فرآیند قضایی برای کشف گروه جاسوسی آمریکا گفت: ما شاهد هستیم آمریکا به روش‌های مختلف به دنبال جنایت علیه منطقه و ایران است و از جمله این اقدامات تجاوزگری به مرز‌هاست که تجاوز از طریق پهباد یکی از نمونه‌های آن است و تربیت جاسوس‌ها در داخل کشور جزء برنامه‌های آمریکاست و تیم‌های جاسوسی زیادی کشف شدند و سربازان امام زمان توانستند یک شبکه جاسوسی آمریکا را در تمام کشور‌های دنیا کشف کنند و تبادل اطلاعات بین کشور‌های دوست از جمله چین صورت گرفته است و این شبکه منحل شد.

وی افزود: در نیمه دوم سال ۹۷ شبکه دوم کشف شد که عوامل آن‌ها در مراکز حساس کشور از جمله نیروی انتظامی و اطلاعات و هسته‌ای نفوذ کرده بودند که برای دو نفر که نظامی نبودند حکم حبس طویل المدت صادر شد و برای چند نفر که نظامی بودند در دادسرا انتظامی پرونده تشکیل شد و کیفرخواست صادر و تقاضای حکم اعدام داده شده است.

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با دیدار نماینده‌های مجلس با بابک زنجانی گفت: نمایندگان مجلس دیداری با بابک زنجانی نداشتند و سال گذشته هئیتی از جمله از نمایندگان قوه قضاییه، بانک مرکزی، وکلا و یک نماینده مجلس تشکیل شد تا تکلیف اموال زنجانی در خارج از کشور مورد بررسی قرار گیرد و در یکی از جلسات بابک زنجانی برای ارائه پاره‌ای از مسائل توضیحاتی دهد.

اسماعیلی در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص مصاحبه رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مبنی بر ورود قوه قضاییه در مسئله فساد در فوتبال گفت: قوه قضاییه مسئول است که به مواردی که وصف مفسدانه دارند ورود پیدا کند و در برخی از مسائل که وصف مفسدانه ندارند، برای بررسی موضوع به شاکی خصوصی نیاز است، به عنوان مثال در خصوص ورود قوه قضاییه به مساله تبادل بازیکنان بین تیم‌ها و فساد در این حوزه، به شاکی خصوصی نیاز است، البته هیئت‌های قضایی در تیم‌ها حضور دارند و مسائل را بررسی می‌کنند.

وی افزود: پرونده خاصی که در این ارتباط در مرجع قضایی تشکیل شده باشد تاکنون به بنده گزارش نشده است.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص مصوبه جدید چک تصریح کرد: نمایندگان مجلس قانونی را که خود تصویب می‌کنند، یادشان می‌رود و بعد قوه قضاییه را ملزم به پیگیری پرونده‌ها می‌کنند.

اسماعیلی گفت: در قانون جدید چک گفته شده است که اگر کارمندان بانک تخلف کردند، هیئت قضایی بانک مرکزی به آن‌ها رسیدگی کند و نه قوه قضاییه.

وی در رابطه با پرونده محمدرضا خاتمی گفت: برای این پرونده جلسات زیادی به صورت علنی تشکیل شد و تا جایی که اطلاع دارم حکم صادر شده است و چون قاضی پرونده حکم را به صورت دستی صادر کرده و به مرخصی رفته است، باید صبر کنیم که حکم تایپ شود، اما به دلیل اینکه این حکم غیر قطعی است باید صبر کنیم تا حکم تأیید شود.

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با خروج وجوه حاصل از فروش نفت با یک چمدان توسط چند نفر به خارج از کشور گفت: هیچ چمدانی وجود نداشت و وجوه حاصل از فروش نفت در اختیار یک صراف بود که بین این صراف و یکی از مدیران هم تبانی ایجاد شد و این دو نفر به همراه یکی از مدیران بانک سرمایه در حال خروج از کشور بودند که در نهایت این سه نفر بازدداشت شدند.

وی گفت: ۲۵ میلیون یورو از وجوه حاصل از فروش نفت در حساب این صراف در خارج از کشور بود که توانستیم این وجه را به حساب وزارت نفت بازگردانیم و در این بین وجوه دیگری کشف شد که آن را هم به کشور بازگردانیم.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: ممکن است این فرد با وثیقه آزاد شده باشد.

اسماعیلی در رابطه با ارتباط یک زن با ۱۶ مدیر وزارت نفت گفت: درباره موضوع ۱۶ نفر هم باید بگویم که مسائل غیر اخلاقی و ۱۶ نفر موضوع ما نیست، البته در مسائل منافی عفت نمی‌توانیم ورود کنیم، مگر اینکه شاکی خصوصی وجود داشته باشد. موضوع پرونده‌ها این نیست. موضوع دیگری در رابطه با نمایندگی یک شرکت خارجی با پرسنل نفت مطرح است. این خانم کارگذار یک شرکت خارجی بوده است. دو جلسه از دادگاه هم با حضور وکیل برگزار شده است. وکیل این فرد هم مادرش است. جهت طبقه بندی اسناد و مدارک از وزارت نفت استعلام شده است. پس از واصل شدن پاسخ وزارت نفت دادگاه به رسیدگی ادامه می‌دهد. در این پرونده به غیر از این خانم سه نفر دیگر هم هستند. موضوع پرونده هم اسناد و مدارک است.

وی در خصوص درخواست برخی شهرداران در رابطه با پیشنهاد ایجاد شعبه ویژه برای پرونده‌های شهرداری گفت: یک ناحیه در دادسرا در رابطه با مسائل شهرداری داشتیم که سال گذشته به انفال عمومی تغییر یافت. به پرونده‌های مربوط به مقامات شهرداری هم در دادگاه کارکنان دولت رسیدگی می‌کنیم، لذا افراد در صورت داشتن اطلاعات کافی از هر گونه فساد در دستگاه‌های تابعه خود موضوع را به دادستان اعلام کنند.

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با رفع محدودیت‌های برخی از مسئولان سابق و اینکه این محدودیت‌ها باعث کاهش حضور مردم پای صندوق‌های رأی نمی‌شود، تصریح کرد: بحث رفع محدودیت‌ها با قوه قضاییه نیست. امروز اگر دولت، مجلس و قوه قضاییه در جهت رفع تنگناهای اقتصادی و افزایش پول ملی به نحو احسن اقداماتی را انجام دهند، باعث حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی می‌شود و مردم به هیچ وجه به خاطر یک نفر تصمصم نمی‌گیرند.

اسماعیلی گفت: بعد از حادثه فشافویه دو اقدام از جمله رسیدگی به پرونده قتل و دیگری تشکیل سه هیئت برای بررسی قصور احتمالی رخ داده در حوزه زندان‌بانی انجام شد.

وی افزود: برای پرونده قتل کیفرخواست صادر شده است.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: سه هیئت تشکیل شده برای بررسی قصور احتمالی گزارش‌هایی را ارائه کردند و برخی از مدیران هم در این ارتباط جابجا شدند و نتیجه اینکه قوه قضاییه با هیچ تخلفی برخورد می‌کند و در این گونه مسائل اولین مورد خود قوه قضاییه است و برای متخلفان احکام شدید‌تر هم صادر می‌شود.

اسماعیلی گفت: به تناسب نتیجه تحقیقات تصمیم درست گرفته می‌شود و در مورد اخیر رئیس زندان و مدیر کل زندان‌های استان تهران برکنار شدند.

وی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده نجفی گفت: این پرونده سه وکیل دارد و ابلاغ‌ها به وکلا انجام شده و برخی از اشکالات که وکلا به کیفرخواست داشتند رفع شده است و فردا آخرین مهلت اعتراض به کیفرخواست است و در تیر ماه به این پرونده رسیدگی می‌شود.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: به پرونده قتل شیر محمد در زندان هم در تیرماه رسیدگی می‌شود.

اسماعیلی بیان کرد: دادگاه پرونده قتل امام جمعه کازرون هم امروز تشکیل شد، زیرا این پرونده حاشیه کمتری داشت و زودتر به نتیجه رسید.

وی در رابطه با اینکه یک سال از راه اندازی سامانه حقوق مدیران می‌گذرد، اما هنوز این کار انجام نشده است، افزود: این قانون را دولت تصویب کرده و امیدواریم با همکاری دولت و بارگذاری اطلاعات از سوی دولت که باید در مرحله اول این کار را انجام دهد، قوه قضاییه هم اقدامات لازم را انجام دهد.

لینک کوتاه : http://www.nabzesahar.ir/?p=76558

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.