امروز : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ - ۹:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تغییر موقعیت شهرستان خرم‌دره در محاسبه نرخ گاز مصرفی

با رایزنی مدیریت هواشناسی استان موقعیت شهرستان خرم‌دره در محاسبه نرخ گاز مصرفی از ۲ به یک تغییر کرد. یکی از موضوعاتی که در نرخ گاز مصرفی تاثیرگذار است، موضوع اقلیم‌بندی است که مصوبه هیأت وزیران گاز بهای مصرفی در پنج اقلیم تقسیم‌بندی و محاسبه می‌شود و بر این اساس بیشتر مناطق استان زنجان در اقلیم یک […]

با رایزنی مدیریت هواشناسی استان موقعیت شهرستان خرم‌دره در محاسبه نرخ گاز مصرفی از ۲ به یک تغییر کرد.

یکی از موضوعاتی که در نرخ گاز مصرفی تاثیرگذار است، موضوع اقلیم‌بندی است که مصوبه هیأت وزیران گاز بهای مصرفی در پنج اقلیم تقسیم‌بندی و محاسبه می‌شود و بر این اساس بیشتر مناطق استان زنجان در اقلیم یک واقع شده است.

اما یکی از مشکلاتی که با سرد شدن هوا و روشن شدن بخاری‌‌ها در طی چند سال گذشته مردم شهرستان خرم‌دره را رنج می‌داد، قرارگیری خرم‌دره در اقلیم ۲ بود. 

مدیریت هواشناسی استان زنجان با آگاهی از این موضوع و خواسته به حق مردم و مسؤولین شهرستان خرم‌دره، با حضور مکرر در پژوهشکده علوم جو سازمان هواشناسی کشور ضمن بازتاب خواسته اهالی این شهرستان، با ارائه دلایل و مستندات لازم و بیان شرایط اقلیمی حاکم بر این شهرستان و دفاع و تبیین وضعیت موجود در کمیته‌های تخصصی مربوطه در سازمان هواشناسی کشور، موفق به بازنگری سهمیه‌بندی گاز خرم‌دره شدند.

رسول همتی سرپرست اداره کل هواشناسی استان زنجان در همین راستا گفت: بر اساس بازنگری جدید، آخرین وضعیت اعلام شده طبقه بندی اقلیمی شهرستان خرم‌دره از رده ۲ به رده یک تغییر یافت و خواسته اهالی و مسؤولین شهرستان بعد از سال‌ها محقق شد. 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه