امروز : جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
تاریخ : 2020/04/13 - 10:43 ذخیره فایل ارسال به دوستان

آغاز به کار رزمایش کمک مومنانه در سپاه خرمدره

فرمانده سپاه ناحیه خرمدره گفت: در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان رزمایش سراسری کمک مومنانه با رمز “یا صاحب‌الزمان ادرکنی” در سطح نواحی، حوزه و پایگاه‌های مقاومت بسیج و محلات شهرستان خرم دره آغاز شد.

سرهنگ محمد امیرخانی در گفت و گو با نبض سحر ، با اشاره به راه اندازی قرارگاه رزمایش کمک مومنانه گفت: در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان رزمایش سراسری کمک مومنانه با رمز “یا صاحب‌الزمان ادرکنی” در سطح نواحی، حوزه و پایگاه‌های مقاومت بسیج و محلات شهرستان خرم دره آغاز شد.

وی با بیان اینکه اولین مرحله اجرای این طرح تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد، ابراز داشت: در این طرح خیران و شهروندان می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به پایگاه‌ها و حوزه های مقاومت بسیج تحویل دهند و به همین منظور شماره حساب به اطلاع مردم خواهید رسید که از این طریق کمک های نقدی خود را واریز کنند.

فرمانده سپاه ناحیه خرمدره با اشاره به اهداف برگزاری این طرح افزود: حمایت از فقرا و نیازمندان، آسیب‌دیدگان ناشی از شیوع ویروس کرونا و افرادی که امکان اداره زندگی خود را با شرایط فعلی ندارند، این طرح به مرحله اجرا درآمد.

امیرخانی گفت: پایگاه‌ها، حوزه ها،دفاتر و کانون‌های بسیج در شهرستان از همان روزهای اول ابتدای کرونا عملیات‌های گندزدایی، ضدعفونی، تولید و توزیع ماسک‌های بهداشتی و تجهیزات پزشکی اقدامات خوبی انجام داده‌اند قطعا در این رزمایش هم به موفقیت‌های چشم‌گیری دست پیدا خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه در این چند هفته گذشته بسته های کمک معیشتی در بین نیازمندان توسط سپاه توزیع شده است گفت: با کمک مردم و بسیجیان طی این روزها ، ۵۰۰بسته کمک معیشتی در بین نیازمندان توزیع شده است و همچنین بیش از ۱۸ هزار بسته بهداشتی ، ۱۵ هزار جفت دستکش و ۲۵ هزار ماسک و ۵۰۰ لیتر مواد ضدعفونی در بین مردم توزیع شده است.

فرمانده سپاه ناحیه خرمدره همچنین از راه اندازی نقاهنگاه در سالن ۹ دی سپاه خبر داد و گفت: به همت بسیج و سپاه نقاهتگاه برای بیماران کرونایی در سالن ۹ دی برای ۱۱۰ بیمار اماده سازی و تجهیز شده است.

امیرخانی همچنین به همکاری با سایر نهاده ها وارگان ها در طرح غربالگری اشاره کرد و گفت: با همکاری بسیج در طرح غربالگری ۹۸ درصد مردم شهرستان در این طرح غربالگری شدندو همچنین بسیج در مبادی ورودی شهر برای کنترل در ایام عید حضور فعال داشته است.

ارسال دیدگاه