امروز : دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹
تاریخ : 2020/04/16 - 12:24 ذخیره فایل ارسال به دوستان

صیادان کبک در شهرستان خرمدره دستگیر شدند

– رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرمدره گفت: سه صیاد کبک از سوی محیط بانان این شهرستان در حین تخلف، در دام قانون افتادند. توکل سلیمانی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این سه صیاد متخلف در قالب ۲ گروه (یک نفره و ۲ نفره) در حال زنده گیری کبک بودند […]

– رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرمدره گفت: سه صیاد کبک از سوی محیط بانان این شهرستان در حین تخلف، در دام قانون افتادند.

توکل سلیمانی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این سه صیاد متخلف در قالب ۲ گروه (یک نفره و ۲ نفره) در حال زنده گیری کبک بودند که محیط بانان آنها را به دام انداختند.

وی، اظهار داشت: ۱۱ رشته تور و تله ویژه زنده‌گیری پرنده، ۲ عدد قفس چوبی و یک دستگاه هدلایت به همراه سه قطعه کبک زنده از این صیادان متخلف کشف شد.

سلیمانی با بیان این صیادان متخلف دستگیر شده در منطقه شکار ممنوع خراسانلو، اقدام به زنده‌گیری کبک از طریق گستراندن تور و تله کرده بودند، افزود: در مجموع مبلغ ۹ میلیون ریال از متخلفین به عنوان جریمه ضرر و زیان به محیط زیست و طبیعت، اخذ شد و از لحاظ جنبه عمومی جرم نیز به مراجع قضایی معرفی شدند که حداقل جریمه مصوب در خصوص اینگونه تخلفات نیز ۳۲ میلیون ریال برای هر شکارچی در نظر گرفته شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرمدره گفت: با توجه به آغاز فصل گره بندی پرندگان جهت تخم گذاری و زاد و ولد، شکار و صید پرندگان با هر وسیله و طریق ممکن، ممنوع بوده و جرم تلقی شده و با متخلفین نیز با شدت و قاطعیت بیشتری برخورد می شود.   

ارسال دیدگاه