امروز : جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
تاریخ : 2020/06/13 - 8:24 ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمریکا همچنان صحنه اعتراضات به نژادپرستی است/ هشدار شهردار سیاتل درباره اعزام ارتش به این شهر

آمریکایی‌ها برای هجدمین روز متوالی در اعتراضات بر ضد نژادپرستی نهادینه‌شده در این کشور شرکت کردند. به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، انتشار تصاویر ویدئویی از مرگ جورج فلوید، مرد سیاه‌پوست ۴۶ ساله آمریکایی، به علت نژادپرستی و خشونت‌طلبی پلیس آمریکا موجی از اعتراض را در این کشور برانگیخته است. این تصاویر نشان می‌دهد که […]

آمریکایی‌ها برای هجدمین روز متوالی در اعتراضات بر ضد نژادپرستی نهادینه‌شده در این کشور شرکت کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، انتشار تصاویر ویدئویی از مرگ جورج فلوید، مرد سیاه‌پوست ۴۶ ساله آمریکایی، به علت نژادپرستی و خشونت‌طلبی پلیس آمریکا موجی از اعتراض را در این کشور برانگیخته است.

این تصاویر نشان می‌دهد که جورج فلوید در نتیجه رفتار خشونت‌بار پلیس آمریکایی جان خود را از دست می‌دهد. او پیش از مرگ از مامور پلیس سفیدپوستی که زانویش را روی گردن او فشار می‌داد، خواسته بود که به او اجازه تنفس بدهد.

مردم آمریکا برای هجدمین روز متوالی هم در اعتراضات بر ضد نژادپرستی شرکت کردند.

آخرین اخبار درباره تظاهرات در آمریکا را در اینجا بخوانید:  ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ – ۱۱:۰۹

مارگارت بارتل، خبرنگار آمریکایی، در پیامی در صفحه توئیتر خود با اشاره به سازماندهی دو تظاهرات در واشنگتن نوشت جمعیت معترض به نژادپرستی و بی عدالتی به سمت ساختمان وزارت دادگستری آمریکا، هتل ترامپ و ساختمان ویلسون رهسپار شدند.

او در توئیت خود آورده است جمعیت معترض شعار «بودجه را صرف خدمات درمانی کنید نه پلیس»سر دادند.

این خبرنگار همچنین با ارسال عکس‌هایی از حضور معترضان در خیابان پنسیلوانیا خبر داد.

آمریکا همچنان صحنه اعتراضات به نژادپرستی است/ هشدار شهردار سیاتل درباره اعزام ارتش به این شهر
آمریکا همچنان صحنه اعتراضات به نژادپرستی است/ هشدار شهردار سیاتل درباره اعزام ارتش به این شهر

تداوم نژادپرستی پلیس علیه سیاه‌پوستان ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ – ۱۰:۳۷

تظاهرات ضد نژادپرستی در آمریکا همچنان ادامه دارد. میامی، کلرادو، دنور و دیگر شهر‌های آمریکا شاهد ادامه جنبش «جان سیاهان ارزش دارد» هستند. یک هفته پیش در نیویورک هم یک سیاه پوست در کنترل پلیس در نیوریچل حومه نیویورک کشته شده بود.

دو هفته پس از مرگ جرج فلوید مردم همچنان به خشونت پلیس اعتراض دارند. جمعه گذشته هم «کمال فلاورز» یک سیاه پوست در پی توقف خودروی وی از سوی پلیس کشته شد. این جوان ۲۴ ساله پس از یک تعقیب و گریز کوتاه در حالی که بر روی زمین دراز کشیده بود هدف تیراندازی پلیس قرار گرفت. پلیس می‌گوید وی مسلح بود و پلیس را تهدید کرده بود. اما نزدیکان وی به این سناریو اعتراض دارند.   پلیس‌های مینیاپولیس بالاخره نژادپرستی را محکوم کردند ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ – ۰۸:۲۵

فسران پلیس در شهر مینیاپولیس آمریکا نامه‌ای سرگشاده در محکومیت نژادپرستی و خشونت پلیس منتشر کردند.

آن‌ها در این نامه، قتل جرج فلوید را محکوم کرده اند. آن‌ها دِرِک شووین افسر سابق پلیس مینیاپولیس را محکوم کرده‌اند که عامل این قتل بوده است. در این نامه سرگشاده تصریح شده است «درک شووین عملکردی انسانی نداشت و کرامت انسانی جرج فلوید و زندگی او را نابود کرد. رفتار او، رفتاری نیست که مصداق هویت ما باشد».

یکی از منابع مطلع به سی‌ان‌ان گفته است که انتشار این نامه، در داخل تشکیلات پلیس مینیاپولیس حامل پیام مهمی است. این نامه با امضای چهارده افسر پلیس این شهر منتشر شده است هشدار شهردار سیاتل به ترامپ ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ – ۰۸:۱۹

شهردار سیاتل با انتقاد شدید از مواضع ترامپ در قبال معترضان، از رئیس‌جمهور آمریکا خواست نبرد تبلیغاتی علیه معترضان را به پایان برساند و از اقدام غیرقانونی برای اعزام ارتش به این شهر خودداری کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه