امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۱ - ۲۳:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حیوان‌گزیدگی، شایع‌ترین خطر وجود سگ‌های ولگرد در سطح شهر است

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم‌دره : حیوان‌گزیدگی، شایع‌ترین خطر وجود سگ‌های ولگرد در سطح شهر است و در سه ماهه اول امسال تعداد ۷۶ مورد حیوان‌گزیدگی در سطح شهرستان گزارش شده که ۵۷ مورد از آن متعلق به سگ‌گزیدگی و مابقی متعلق به گربه‌گزیدگی است.

به گزارش نبض سحر،  دکتر جلیل کریمخانی  با اشاره به معضل سگ‌های ولگرد در سطح شهر، اظهار کرد: با توجه به سیاست زنده‌گیری سگ‌های ولگرد، در حال حاضر اجازه معدوم‌سازی آن‌ها که از لحاظ اخلاقی نیز درست نیست، وجود ندارد.

 

ویعنوان کرد:   باید از ظرفیت بخش خصوصی در حل مشکل سگ‌های ولگرد کمک گرفت، با کمک بخش خصوصی باید مکانی برای نگه‌داری و عقیم‌سازی این سگ‌ها ایجاد شود.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم‌دره با اشاره به اینکه در اکثر کشورها مکانی برای نگه‌داری سگ‌های ولگرد وجود دارد، یادآور شد: ایجاد این مرکز علاوه بر اینکه از نظر انسانی و اخلاقی کار درستی است تامین امنیت، بهداشت و سلامت افراد جامعه را نیز در پی دارد.

 

کریم‌خانی با تاکید بر اینکه جولان سگ‌های ولگرد در سطح شهر چهره بدی به شهر می‌بخشد، یادآور شد: برای حل این معضل باید حتما راهکار اساسی اندیشیده شود.

 

وی  با تاکید بر اینکه حیوان‌گزیدگی، شایع‌ترین خطر وجود سگ‌های ولگرد در سطح شهر است، خاطرنشان کرد: در سه ماهه اول امسال تعداد ۷۶ مورد حیوان‌گزیدگی در سطح شهرستان گزارش شده که ۵۷ مورد از آن متعلق به سگ‌گزیدگی و مابقی متعلق به گربه‌گزیدگی است.

 

 

ایسنا

ارسال دیدگاه