امروز : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۱۱:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

گردهمایی یکروزه مشاوران مدارس شهرستان خرم دره

مشاوران مدارس شهرستان خرم دره به مناسبت هفته بهداشت روان در گردهمایی با همین موضوع شرکت کردند.

به گزارش نبض سحر، به مناسبت هفته بهداشت روان، همایش یکروزه مشاوران مدارس شهرستان خرم دره با حضور حمید بهبودی رییس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، عباسی کارشناس مرکز مشاوره دانش آموزی، لعیا جعفری مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم دره ، فیروزی کارشناس مشاوره و مشاوران مدارس شهرستان خرم دره در محل اتاق کنفرانس این مدیریت برگزار شد .

در این گردهمایی ضمن ارائه گزارش عملکرد کارشناسی مشاوره ، وضعیت مشاوره و جایگاه آن و اهمیت حضور مشاوران در مدارس تبیین شد.

بهبودی ضمن اظهار رضایت از عملکرد مشاوره   شهرستان خرم دره گفت: اهمیت سلامت روان و نقش آن در یادگیری امری مهم می باشد که تحقق آن همت والای مشاوران در سطح مدارس را می طلبد.

مدیر آموزش و پرورش در این گردهمایی از نقش بی بدیل مشاوران در مسائل تربیتی و تحصیلی یاد کرد وگفت: مشاوره رابطه ای است منحصر به فرد که در آن به مراجعه کننده فرصت یادگرفتن، احساس کردن، فکر کردن، تجربه کردن و تغییر دادن به شیوه ای متناسب با خود داده می شود و بر نیاز فرد به رشد، سازگاری، تصمیم گیری و حل مشکل تاکید دارد.

در ادامه این گردهمایی مشاوران مدارس به ایراد مسائل با اهمیت پرداختند و مشکلات موجود در زمینه مشاوره را با مسئولین حاضر در جلسه به اشتراک گذاشتند.

ارسال دیدگاه