امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۸:۳۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خراسان رضوی؛ سیزدهمین دیگ طلا را به خانه برد

مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی برگزار شد و منیره حیدری از خراسان‌رضوی، مقام اول جشنواره را از آن خود کرد . به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی امسال در حالی برگزار شد که هر ۳۲ استان در آن حضور داشتند و احیای سفره‌های ایرانی، از مهم‌ترین رویکردهای آن بود.  […]

مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی برگزار شد و منیره حیدری از خراسان‌رضوی، مقام اول جشنواره را از آن خود کرد .

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی امسال در حالی برگزار شد که هر ۳۲ استان در آن حضور داشتند و احیای سفره‌های ایرانی، از مهم‌ترین رویکردهای آن بود.  در واقع امسال دستپخت منیره حیدری مقام اول را کسب کرد و رباب محمدی از استان زنجان، مقام دوم را از آن خود کرد .  همچنین خانم‌ها بتول نقی‌زاده از خراسان‌جنوبی و فریبا صمصامی از استان زنجان به صورت مشترک مقام‌های سوم را کسب کردند .

علاوه بر این، غرفه ملیله‌سازی کاظم نوری به‌عنوان غرفه برتر صنایع‌دستی سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی انتخاب شد و غرفه‌های احجام چوبی البرز (حمید فرجی) و پته‌دوزی کرمان (نجمه سالاری) به عنوان غرفه‌های برتر صنایع‌دستی انتخاب شدند .

در ادامه نیز غرفه چاقوسازی از نی‌ریز فارس (محمدجواد عطاپور) و غرفه صنایع‌چوبی از کرمانشاه (محمدرسول عبدالمحمدی) به عنوان غرفه‌های خلاق برگزیده شدند .

به گزارش ایسنا، سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی در نهایت با رونمایی از لوح “زنجان؛ شهر ملی ملیله” به کار خود پایان داد .

ارسال دیدگاه