امروز : دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹
تاریخ : 2020/06/24 - 9:55 ذخیره فایل ارسال به دوستان

کشاورزان از فروش گندم به دلالان خودداری کنند

علی محمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره در گفت و گو با نبض سحر با بیان اینکه الحمدلله امسال با رحمت خداوند،زحمت کشاورزان،همت کارشناسان وحمایت مسئولین با “جهش تولید” گندم مواجه هستیم موارد ذیل را درخصوص خرید گندم تولیدی کشاورزان متذکر شدند:وی گفت: کشاورزان از فروش گندم به دلالان و واسطه‌ها خودداری کنند چرا که […]

علی محمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره در گفت و گو با نبض سحر با بیان اینکه الحمدلله امسال با رحمت خداوند،زحمت کشاورزان،همت کارشناسان وحمایت مسئولین با “جهش تولید” گندم مواجه هستیم موارد ذیل را درخصوص خرید گندم تولیدی کشاورزان متذکر شدند:
وی گفت: کشاورزان از فروش گندم به دلالان و واسطه‌ها خودداری کنند چرا که فعالیت افراد و مراکز متفرقه فاقد مجوز قانونی ممنوع بوده و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.
این مقام مسئول تاکید کرد: خرید گندم در سالجاری فقط توسط مراکز خرید دارای مجوز رسمی و معتبر از شرکت غله انجام خواهد شد و فعالیت سایر افراد و اماکن فاقد مجوز ممنوع بوده و با متخلفان مطابق با مقررات برخورد می شود.
محمدی گفت: سیلوی مینوی خرمدره بعنوان مرکز خریدگندم با قیمت توافقی گندم کشاورزان را خریداری خواهند نمود و خروج هر حجم گندم از استان در سال جاری علاوه بر داشتن بارنامه و اسناد لازم مطابق مقررات، نیازمند ارائه مجوز خروج رسمی از شرکت غله است.
وی گفت: محموله های گندم فاقد مجوز، توقیف و بدون اغماض با متخلفان مطابق با قانون و مقررات برخورد خواهد شد.
رئیس جهاد کشاورزی خرمدره گفت: کشاورزان درصورت داشتن هر گونه شکایت و مشکل،مورد را به نماینده جهاد کشاورزی و شرکت غله مستقر در مرکز خرید گندم و یا به جهاد کشاورزی شهرستان به منظور رسیدگی و پیگیری لازم گزارش کنند.
محمدی گفت: مراکز تولید گندم بذری و بوجاری فقط با مجوز جهادکشاورزی امکان فعالیت خواهند داشت و مراکز بوجاری مجاز تنها در قبال حق العمل می توانند نسبت به بوجاری اقدام و هرگونه خرید و فروش و دپوی گندم در این مراکز مجاز نبوده و با متخلفان برخورد می شود.
وی گفت: کشاورزان قبل از فروش گندم تولیدی خود به مراکز خرید از مجاز بودن مرکز و داشتن مجوز از شرکت غله اطمینان حاصل کرده، سپس گندم را واگذار کنند.و کشاورزانی که گندم تولیدی خود به مراکز خرید تحت نظر دولت به فروش برسانند در تامین و تحویل نهادها در الویت خواهند بود و گندم های عاری از آفات نباتی و آلودگی و ناخالصی مشمول جایزه پاکی می شود.

ارسال دیدگاه